Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 8 lipca 2024

Asseco Resovia odczarowała halę w Kędzierzynie-Koźlu

Asseco Resovia w trzech setach uporała się z przetrzebioną kontuzjami Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. (Fot. PlusLiga).

Asseco Resovia odczarowała halę w Kędzierzynie-Koźlu i po trzech latach (ostanie zwycięstwo w 31.01.2021 r.) sięgnęła po wygraną.

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

Oba zespoły do tego hitowo zapowiadającego się pojedynku przystąpiły w okrojonych składach, a zdecydowanie więcej strat było po stronie gospodarzy (m.in. Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka). Na domiar złego dla kędzierzynian w końcówce I seta kontuzji (staw skokowy) doznał Dmytro Paszycki.

Kluczowa zagrywka

W inauguracyjnej partii resoviacy rządzili zdecydowanie, już na początku wypracowując sobie bezpieczną przewagę (6:1). Miejscowi nie mili recepty na skuteczną grę rywali, którzy raz za razem dawali się im we znaki zagrywką. Gospodarze mieli przyjęcie na poziomie 23 proc. skuteczności, natomiast ekipa z Rzeszowa imponowała skuteczność ataku (67 proc.). Niespodziewanie w II secie początek należał do miejscowych, którzy prowadzili 7:2. Rzeszowianie szybko jednak wrócili do gry. Przy stanie 8:3 zdobyli z rzędu sześć punktów. Kędzierzynianie nie dawali za wygraną i toczyli wyrównaną walkę. Przy stanie 17:16 resoviacy po serii zagrywek Yacina Louatiego i skutecznych kontratakach szybko odrobili straty. Zdobyli z rzędu pięć punktów i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

PRZECZYTAJ TEŻ: Karol Kłos, środkowy Asseco Resovii: mogę nie kończyć ataków do końca sezonu, byle byśmy zawsze wygrywali 3-0

Walka do końca

W III secie walki było najwięcej. Gospodarze od początku utrzymywali niewielką 1-2 punktową przewagę. Przy remisie 19:19 po dwóch skutecznych akcjach Stephena Boyera – atak i zagrywka, goście odskoczyli na dwupunktowe prowadzenie. Kędzierzynianie nie zamierzali się poddawać i doprowadzili do remisu (22:22). W końcówce gospodarze obronili piłkę meczową, ale przy kolejnej górą byli już resoviacy.

GRUPA AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ASSECO RESOVIA Rzeszów 0-3 (17:25, 21:25, 24:26)

Grupa Azoty ZAKSA: Janusz, Chitigoi 4, Smith 1, Kluth 14, Zapłacki 10, Paszycki oraz Shoji (libero), Takvam 3, Ziólkowski 7, Gawron, Biernat, Wiltenburg 2.

Asseco Resovia: Kozub 2, Louati 14, Kłos 6, Boyer 20, DeFalco 13 Mordyl oraz Potera (libero), Bucki 2, Drzyzga, Wróbel, Lewndowski 2.

Sędziowali: P. Król i P. Burkiewicz. MVP: Karol Kłos. Widzów: 2800.