wt. 25 czerwca 2024

Zastopowane Biało-Czerwone

(Fot. Fivb)

Po ośmiu zwycięstwach z rzędu reprezentacja Polski została zatrzymana przez Brazylię. W Hongkongu w trzeci turniej Ligi Narodów Biało-Czerwone przegrały 1-3. Tym samym jedynym zespołem bez porażki w rozgrywka LN jest Brazylia.

SIATKÓWKA. LIGA NARODÓW

W inauguracyjnej partii Polki przegrywały już 4:11.  Wejście na boisko 20-letniej przyjmującej Martyny Czyrnańskiej odmieniło grą. Polki zaczęły pościg, co w tym roku jest ich specjalnością. Po asie Magdaleny Stysiak straty wynosiły już tylko dwa punkty (9:11). Rywalki odpowiedziały pięcioma punktami z rzędu (14:9). Przy stanie 14:17 serią pięciu „oczek” popisały się Polki. Wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca.

W kolejnych setach już tak dobrze nie było, choć w trzeciej partii pojawił się nadzieja. Biało-Czerwone odrobiły straty i prowadziły 12:9. Wydawało się, że złapały swój rytm, ale rywalki błyskawicznie odpowiedziały ośmioma punktami z rzędu i było praktycznie już po secie. W IV secie rywalki bardzo szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę i kontrolowały przebieg meczu.

Finałowy turniej Ligi Narodów odbędzie się w Bangkoku w dniach 20-23 czerwca z udziałem siedmiu najlepszych reprezentacji fazy zasadniczej i gospodarza – Tajlandii. Nasz zespół, który ma już pewny awans w ub. roku wywalczył brązowy medal.

Polska – Brazylia 1-3
(25:22, 17:25, 17:25, 16:25)

• Polska: Wołosz 2, Łukasik 3, Korneluk 6, Stysiak 18, Mędrzyk 4, Alagierska 3 oraz Szczygłowska (libero), Czyrniańska 12, Wenerska, Smarzek 2, Jurczyk 3, Różański 1
    Trener Stefano Lavarini
  • Brazylia: Roberta, Gabi 24, Carol 9, Rosamaria 15, Bergmann 17, Thaisa 7 oraz Nyeme (libero) oraz Macris, Kisy, Pri Daroit