Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Pary na żużlu w Rzeszowie przełożone na niedzielę

Bartosz Zmarzlik na żużlowym torze w Rzeszowie
Nie w piątek, jak pierwotnie planowano, ale w niedzielę na torze przy ul. Hetmańskiej żużlowcy będą walczyć o medale MPPK. Nz. Bartosz Zmarzlik (nz. na pierwszym planie) przed Patrykiem Dudkiem podczas ubiegłorocznego finału IMP W Rzeszowie. (Fot. Wit Hadło)

Nie jak pierwotnie planowano w piątek (31 marca), a dwa dni później – w niedzielę (2 kwietnia – godz. 16.30) odbędzie się na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie finał Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych. Zmiana terminu podyktowana jest nagłym powrotem zimy i kiepskimi prognozami pogody na najbliższy piątek. Problem w tym, że wg. synoptyków w niedzielę wcale nie ma być lepiej.

ŻUŻEL. TEXOM MPPK

Już zakupione bilety na żużlowe zawody w Rzeszowie zachowują ważność na ich nowy termin, ale istnieje również możliwość zwrotu. O szczegółach ich posiadacze zostaną powiadomieni mailem przez serwis ebilet.pl. Można też wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy, dostępny na www.ebilet.pl/kontakt.

– Powodem zmiany terminu rzeszowskiej imprezy również były niezbyt korzystne warunki pogodowe w ostatnich dniach oraz prognozy na najbliższe godziny, które zaowocowały obawami o doprowadzenie toru do stanu używalności na piątkowy wieczór – wyjaśnia Speedwayevent.pl, organizator finału Texom MPPK.

Motor Lublin broni tytułu

Sportowo nic się nie zmienia. O medale na torze przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Motor Lublin. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także:

  • Ebut.pl Stal Gorzów,
  • Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa,
  • For Nature Solutions Apator Toruń,
  • Fogo Unia Leszno,
  • Cellfast Wilki Krosno
  • oraz gospodarze – Texom Stal Rzeszów.

Taki skład tegorocznych Texom MPPK wynika z obowiązujących zapisów regulaminowych.

Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym (jeden z żużlowców może być zagraniczny).

Zmarzlik, Madsen i Kudera w Rzeszowie

Zgodnie z przepisami składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie. Zwiastuje to obecność na torze w Rzeszowie takich gwiazd speedwaya jak m.in. indywidualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, wicemistrz świata, Leon Madsen, a także Dominik Kubera, Patryk Dudek,, Janusz Kołodziej, Szymon Woźniak czy Robert Lambert.

– Rzeszów niedawno gościł uczestników Finału 3 Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski, który został obejrzany przez komplet publiczności. Na stadionie panowała znakomita atmosfera i liczę, że podczas bardzo prestiżowej inauguracji sezonu 2023 na stadionie przy Hetmańskiej 69 będzie podobnie. Liczę na dużą dawkę emocji i wiele ciekawych wyścigów – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Sprzedaż biletów na zawody w Rzeszowie prowadzona jest w Internecie: bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Wejściówki będą również dostępne w kasach stadionu w dniu zawodów (niedziela).

LISTA STARTOWA: Texom Stal Rzeszów: 1. Marcin Nowak, 2. Jacob Thorssel, 15. Rafał Karczmarz, Ebut.pl Stal Gorzów: 3. Martin Vaculik, 4. Szymon Woźniak, 16. Oskar Fajfer, Platinum Motor Lublin: 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Dominik Kubera, 17. Fredrik Lindgren, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa: 7. Leon Madsen, 8. Kacper Woryna, 8. Jakub Miśkowiak, Fogo Unia Leszno: 9. Chris Holder, 10. Janusz Kołodziej, 19. Bartosz Smektała, For Nature Solutions Apator Toruń: 11. Patryk Dudek, 12. Robert Lambert, 20. Paweł Przedpełski, Cellfast Wilki Krosno: 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Jason Doyle, 21. Mateusz Świdnicki.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin