REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Pożegnanie Wilków Krosno z żużlową ekstraligą pod znakiem zapytania

Krośnieńskie Wilki na torze żużlowym
Dla krośnieńskich Wilków będzie to pożegnanie z żużlową ekstraligą. (Fot. Wilki Krosno)

W niedzielę Cellfast Wilki mają zmierzyć się z Fogo Unią Leszno. Dla krośnieńskiej ekipy będzie to pożegnalny mecz w PGE Ekstralidze, który stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.

ŻUŻEL. PGE EKSTRALIGA

Oprócz tego, że z torem w Krośnie ostatnio znów wynikło mnóstwo problemów (finał IMP), wobec czego ma być on dopiero opiniowany przed najbliższym meczem ligowym, dochodzą jeszcze niekorzystne prognozy pogody na niedzielę.

Portal yr.no prognozuje opady na poziomie 9,5 mm dla Krosna w godzinach od 14 do 20. Istnieje więc poważne zagrożenie, że mecz ten zostanie przełożona na inny termin. I tu pojawia się kolejny problem, bo w następny weekend miała ruszyć faza play-off. Meteorolodzy zapowiadają na najbliższy tydzień fatalne prognozy i jeśli one się potwierdzą to ciężko będzie dokończyć sezon zasadniczy przed 13 sierpnia.

W I rundzie w Lesznie krośnianie zaprezentowali się z dobrej strony i ulegli tylko dwoma punktami co dawało optymizm, ale późniejsza rzeczywistość szybko zweryfikowała marzenia Wilków. Po roku rywalizacji w elicie opuszczają ją przynajmniej na rok.

Leszczynianie mają o co walczyć w Krośnie bowiem w przypadku zwycięstwa będą być może mieć szansę na awans w tabeli z szóstej na piątą pozycję.

Awizowane składy

Cellfast Wilki Krosno

9. Vaclav Milik, 10. Lars Skupień, 11. Andrzej Lebiediew, 12. Mateusz Świdnicki, 13. Jason Doyle, 14. Krzysztof Sadurski, 15. Denis Zieliński

Fogo Unia Leszno

1. Bartosz Smektała, 2. Janusz Kołodziej, 3. Chris Holder, 4. Jaimon Lidsey, 5. Grzegorz Zengota, 6. Damian Ratajczak, 7. Antoni Mencel

Sędziuje: Michał Sasień. Komisarz toru: Tomasz Walczak. W pierwszym meczu 46:44 dla Unii

Cellfast Wilki Krosno – Fogo Unia Leszno

Niedziela, godz. 16.30

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin