Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Dodge ściął barierki przy Dąbrowskiego. „Tu mogli zginąć ludzie”

Miejsce wypadku osobowego dodge'a na ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. Samochód Dodge ściął barierki przy Dąbrowskiego w Rzeszowie.
Lokatorzy kamienicy przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie alarmują, że w okolicy budynku, w którym mieszkają, może dojść do tragicznego wypadku. Dlatego zniszczone barierki powinny być jak najszybciej naprawione. (Fot. Mariusz Włoch)

Gdyby do wypadku doszło pół godziny wcześniej, to mogliby zginąć ludzie wracający tamtędy po mszy z kościoła przy ul. Reformackiej – komentuje mocno podenerwowana kolizją pani Małgorzata, mieszkanka kamienicy przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie.

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

W minioną niedzielę, około godz. 14, na ul. Dąbrowskiego, w rejonie parku im. Solidarności, kierowca dodge’a nie zapanował nad samochodem i uderzył w barierki odgradzające chodnik od ulicy.

Uderzenie było tak silne, że wyrwało z chodnika słupki, które upadły na bruk wraz z panelami z pleksy. Dodatkowo uszkodzeniu uległa elewacja budynku.

Dodge nie nadawał się do dalszej jazdy. Na jezdnię wylał się różowy płyn, prawdopodobnie z chłodnicy. Po interwencji funkcjonariuszy drogówki uszkodzony samochód z ul. Dąbrowskiego zabrała laweta. Zniszczone elementy barierki odgradzającej chodnik od ulicy uprzątnęli pracownicy MPGiK.

Pani Małgorzata: te barierki trzeba jak najszybciej naprawić

– Osłony, które są teraz zniszczone, postawiono z myślą, aby dzieci nie mogły wybiec z drzwi kamienicy wprost na ruchliwą ulicę. Osłaniały one też elewację i przechodniów w deszczowe dni przed ochlapaniem. Chodnik tam jest wąski. Szkody są dość pokaźne – nie wiadomo kto je teraz naprawi – podsumowuje pani Małgorzata.

– Bez barierek dzieci mogą wybiec z budynku i wpaść pod koła przejeżdżających tam aut. Czyli, trzeba je jak najszybciej przywrócić – ostrzega Czytelniczka.

– Miasto tymczasowo zabezpieczyło już miejsce taśmami. A w ciągu kliku dni zostaną zamontowane tam bariery – powiedział Artur Gernand z kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Mamy podpisaną umowę z firmą, która się tym zajmie.

Tu mogli zginąć ludzie

– Na tym odcinku Dąbrowskiego młodzi robią sobie wyścigi – kontynuuje nasza Czytelniczka.

– W ubiegłym roku, może dwa lata temu, po drugiej stronie ulicy też ktoś uderzył w barierki. Jechał jak szalony i zatrzymał się na znaku informującym o parkingu przy parku. Często przyjeżdżają do mnie wnuczki. Co by było, gdyby w chwili wypadku dzieci akurat przechodziły w tamtym miejscu? – pyta trzęsącym głosem.

Tymczasem, jak poinformowała policja, kierowca był trzeźwy i ukarano go mandatem. Właściciel pojazdu dostał mandat w wysokości 1000 zł za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie o ruchu drogowym w strefie zamieszkania.

Na szczęście nikt nie został ranny, ale kolejnym razem może dojść do dramatu.

Jak oceniasz aktualne mandaty za przekroczenie prędkości?

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin