REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Parking pusty, ale… nie można z niego skorzystać

Jak widać na załączonych zdjęciach wyznaczone miejsca stoją puste i nikt z nich nie może skorzystać, nawet niepełnosprawni. (Fot. zdjęcia Czytelnika)

Trzy miejsca zarezerwowane dla samochodów straży miejskiej, żadnego dla osób niepełnosprawnych. Tak wygląda parking przed biurowcem przy ul. Targowej w Rzeszowie. W budynku mieści się m.in. Miejski Zarząd Dróg, w którym sprawę chciał niedawno załatwić jeden z naszych Czytelników.

O tym jak czasem ciężko znaleźć w środku dnia wolne miejsce parkingowe w centrum Rzeszowa przekonał się niejeden kierowca. Kilka dni temu do ich grona dołączył pan Zbigniew mieszkający na os. Wilkowyja. Jest niepełnosprawny, ma problemy z chodzeniem, dlatego po mieście porusza się samochodem.

– Miałem do załatwienia pewną sprawę w zarządzie dróg. Podjechałem pod budynek przy Targowej, patrzę, są dwa wolne miejsca. Przedwcześnie się ucieszyłem, bo okazało się, że zarezerwowane są dla straży miejskiej, która ma siedzibę w tym samym miejscu. Stoją więc puste i nikt z nich nie może skorzystać, nawet niepełnosprawni – mówi. – Zapytałem, gdzie mogę zaparkować. Skierowano mnie pod sąsiedni budynek.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ptasi obrońcy nie chcą płoszyć gawronów. Miasto musi sprzątać kupy

Pan Zbigniew nie rozumie takiej sytuacji. Twierdzi, że przed biurowcem, w którym mieszczą się miejskie instytucje, przynajmniej jedno miejsce powinno być zarezerwowane dla osób z niepełnosprawnościami. Zwłaszcza, że władze co jakiś czas chwalą się tym, jak dbają o przełamywanie barier.

– A może by tak pracownicy straży miejskiej poszukali dla siebie miejsca parkingowego? – pyta retorycznie nasz Czytelnik. – Zobaczą wtedy, jak to wygląda w centrum Rzeszowa. Najlepiej zostawić rezerwację dla siebie, a reszta niech się martwi. Zawsze też można wlepić mandat za nieprawidłowe parkowanie – dodaje rozgoryczony.

A może by tak pracownicy straży miejskiej popróbowali, jak się szuka wolnych miejsc w okolicy? Czy to miasto należy jeszcze do mieszkańców? – pyta pan Zbigniew. (Fot. zdjęcia Czytelnika)

Sytuację naszego Czytelnika opisaliśmy w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Zapytaliśmy też o możliwość ułatwień dla niepełnosprawnych przy Targowej 1. Okazuje się, że to nie takie proste. Winne są przepisy.

– Obok tego budynku nie ma miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami, ponieważ znajdująca się tam infrastruktura drogowa nie spełnia do tego wymagań. Miejsca byłyby znacznie „płytsze”, niż jest to wskazywane – wyjaśnia Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Jednak około 70 metrów od budynku, nieopodal Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1, można skorzystać z dwóch miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast jeżeli jest zapotrzebowanie na kolejne takie miejsca, zawsze można o to zawnioskować do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony.

__________

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin