REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Kończy się sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Tysiące plażowiczów i nikt nie utonął

W kończącym się sezonie letnim nad Jeziorem Tarnobrzeskim było bardzo bezpiecznie. Nikt nie utonął i nikt nie został ranny. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Jaki był kończący się sezon letni nad Jeziorem Tarnobrzeskim? W najbardziej upalne dni, wypoczywało nad akwenem blisko 40 tysięcy osób. Gorące słońce, najdłuższe w regionie plaże, najczystsza woda, koncerty i dyskoteki pod gwiazdami. Ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Nie było ani jednego utonięcia.

Słoneczny, radosny i bardzo bezpieczny – taki był kończący się już sezon letni nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Sprawdzając tegoroczne statystyki można śmiało powiedzieć, że podkarpacki Bałtyk to akwen, który ma prawo być nazywany najgłębszym, najczystszym i najbezpieczniejszym akwenem w regionie.

– Podczas wakacji w najbardziej upalne dni, nad Jeziorem Tarnobrzeskim wypoczywało blisko 40 tysięcy osób – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy KMP w Tarnobrzegu.

O bezpieczeństwo wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim turystów dbali w tym roku nie tylko policjanci z Tarnobrzega. Wspomagali ich też funkcjonariusze z oddziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Pełnili oni służbę zarówno na wodzie, jak i na brzegu. Patrolowali rejon zbiornika mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, quady i najnowocześniejsze łodzie. Od rozpoczęcia sezonu letniego, policyjnych wodniaków w podejmowanych przedsięwzięciach wspierali: państwowa straż rybacka, WOPR oraz strażnicy miejscy.

75 interwencji na wodzie

– Mundurowi przeprowadzili nad Jeziorem Tarnobrzeskim 75 interwencji na wodzie, wylegitymowali 132 osoby, przeprowadzili jedną akcję ratunkową, skontrolowali 48 obiektów pływających. 78 osób, które usiadły za sterami jednostek pływających zostało poddanych kontroli na stan trzeźwości. Za pływanie obiektem w stanie nietrzeźwości 18 osób zostało ukaranych mandatami – informuje policjantka. – Oprócz codziennych zadań wodniacy udzielali pomocy jednostkom pływającym. Kontrolowali rejony zagrożone kłusownictwem. Funkcjonariusze we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili akcję plenerową pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Jesień nad Jeziorem Tarnobrzeskim także jest piękna i choć chętnych do relaksu nad wodą jest już o wiele, wiele mniej to i tak warto się tu wybrać, aby odpocząć i nacieszyć się pięknem przyrody.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin