REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Sinice w wodzie Maziarni. Zalew w Wilczej Woli z zakazem kąpieli

Zalew Maziarnia w WIlczej WOli, w powiecie kolbuszowskim.
Zalew Maziarnia w Wilczej Woli jest jedną z największych atrakcji turystycznych w powiecie kolbuszowskim. (Fot. Paweł Galek)

Nie mamy dobrych informacji dla miłośników wypoczynku nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli. Sanepid zakazał wchodzenia tam do wody. Powód? Sinice.

Zamknięcie kąpieliska w Wilczej Woli nastąpiło zaledwie tydzień po otwarciu sezonu. Ten zakończy się 20 sierpnia. Zostały więc ponad dwa tygodnie. Zakaz kąpieli w zalewie Maziarnia obowiązuje jednak o odwołania. Inspektorzy na bieżąco sprawdzają stan wody i mają poinformować, jeśli wszystko będzie tam w porządku.

Sinice to organizmy samożywne, zaliczane do roślin. Główną przyczyną ich występowania jest wyższa temperatura. Ich rozwojowi sprzyjają także spokojne wody, bezwietrzna temperatura i obecność substancji biogennych. Kontakt z nimi jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka i objawia się zmianami skórnymi: swędzeniem, zaczerwienieniem i wypryskami. Atakują układ pokarmowy, wywołując różnego rodzaju zaburzenia jelitowe.

Zalew Maziarnia w Wilczej Woli jest jedną z największych atrakcji w powiecie kolbuszowskim. Powstał 30 lat temu jako zbiornik retencyjny, ale od wielu lat jest miejscem wypoczynku. Latem panują tam doskonałe warunki nie tylko do kąpieli i pływania, ale też do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu. Dziś pozostały jednak co najwyżej wędrówki wokół zalewu.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin