REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, wystartuje w wyborach. Polska lokalna ma mieć równe szanse

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, rozpoczyna kampanię wyborczą
Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych zapowiedział start w wyborach do Sejmu z listy Polska2050 i PSL. Kandydata na posła wspierali mieszkańcy gminy, wśród nich sołtysi, urzędnicy i strażacy OSP. (Fot. Adam Bardziński)

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, oficjalnie potwierdził swój start w wyborach parlamentarnych z listy Polska 2050 i PSL. – Do Sejmu będziemy biec. Dom po domu, osiedle po osiedlu, rynek po rynku, miasto po mieście – zapewniał dziś podczas otwarcia kampanii w Ustrzykach Dolnych.

Bartosz Romowicz swoją kampanię rozpoczął z ustrzyckiego Rynku. W mieście, w którym rządzi już prawie 9 lat. Wcześniej kojarzony był z Polskim Ludowym. Kilka lat temu zdecydował się jednak na opuszczenie tego ugrupowania i przejście do Szymona Hołowni. Teraz ogłosił, że będzie „jedynką” w okręgu nr 22 Krosno z list Polska 2050 i PSL.

Bartosz Romowicz: Polska równych szans, to Polska lokalna

Jak mówił burmistrz Ustrzyk Dolnych w trakcie konferencji prasowej, zależy mu na tym, by wyrównywać szanse mieszkańców poszczególnych stron Polski. Wskazywał, że kod pocztowy to tylko cyfry, które nie powinny mieć wpływu na jakość życia. 

– Polska równych szans, to Polska lokalna, która przez ostatnie 30 lat rozwijała się, dzięki takim lokalnym wspólnotom jak ta w Ustrzykach Dolnych. Ale Polska lokalna wymaga jeszcze tego, aby została przeniesiona na wyższy poziom, centralny – przekonywał Romowicz.

Jak mówił Romowicz, obecna władza tylko się przygląda jak zostają likwidowane połączenia autobusowe i kolejowe. Do lekarza specjalisty trzeba czekać kilkanaście miesięcy, a w wielu miejscowościach w Bieszczadach wciąż nie ma zasięgu czy Internetu szerokopasmowego. 

Dobra edukacja i miejsca w żłobkach

– My chcemy Polski równych szans. Dlatego w tej kampanii obiecujemy dobrą edukację i żłobki. To że płynny język angielski w szkole podstawowej nie będzie wyznacznikiem tego gdzie się mieszka – zapowiadał Bartosz Romowicz podczas konferencji w Ustrzykach Dolnych. 

Jak wyjaśniał, jego partia chce skrócić kolejki do lekarzy specjalistów do dwóch miesięcy, a ewentualną wizytę w prywatnym gabinecie powinien finansować NFZ. 

Kolejną ważną według niego sprawą jest rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego. 

– To nie dotyczy naszego regionu, bo tutaj zorganizowaliśmy Bieszczadzki Związek Komunikacyjny, ale widzimy jak jest dookoła. Jest potrzeba, by każdy mógł ekologicznym transportem dojechać do szkoły lub do pracy – dodawał.

Więcej rozmów z mieszkańcami

Romowicz zapowiedział też, że jego ugrupowania do Sejmu nie będzie iść, a będzie biec. 

– Dom po domu, osiedle po osiedlu, rynek po rynku, miasto po mieście – mówił.

Deklarował, że będzie jeszcze więcej rozmawiać z mieszkańcami regionu.

– Czeka nas mnóstwo ciężkiej pracy, ale razem ją zrobimy. Razem z tymi ludźmi, którzy są tu dziś ze mną, stoją za mną i mnie wspierają – mówił, wskazując na stojących za nim mieszkańców gminy Ustrzyki Dolne.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin