Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Kontrowersyjna przycinka drzew w Kolbuszowej. Wody Polskie się tłumaczą

Wycinka drzew nad rzeką Nil w Kolbuszowej
Wycinka drzew przy Nilu wzbudziła duże emocje w Kolbuszowej. (Fot. Paweł Galek)

Wycinka, albo – jak się potem okazało – bardzo mocna przycinka przy rzece Nil wzbudziła ogromne emocje w Kolbuszowej. Internauci nie zostawili suchej nitki na decydentach, obwiniając ich za postępujące, ich zdaniem, ogołacanie miasta z drzew. Głos w tej sprawie zabrały też Wody Polskie, a więc instytucja, która zleciła zadanie.

Cała sytuacja miała miejsce w środę, 2 sierpnia, w godz. 9.30-13. W tym czasie ul. Parkową w Kolbuszowej zamknięto dla ruchu. Drzewem zajęli się pracownicy Rejonowego Związku Spółek Wodnych. Przedsięwzięcie wzbudziło duże kontrowersje wśród internautów.

Wybetonujcie wszystko. Po co nam drzewa?

– Wybetonujcie wszystko. Po co drzewa? Po co cień? Niech się smażą ptaki, które tam gniazdują, albo niech odlecą. Przecież w Kolbuszowej tylko beton jest potrzebny – napisała Olga.

– Wytnijcie drzewa, nawieźcie piasku, postawcie piramidę i będzie Egipt – ironizował Marcin.

– Od dawna czekam, żeby miasto się pochwaliło ile prawdziwych drzew posadziło przez ostatnią dekadę. Nie jakichś krzaków czy badyli, ale prawdziwych drzew, które w przyszłości będą duże i będą dawały nam cień. Niestety, nie doczekałem się – dodał Łukasz.

Komunikat w tej sprawie wydały Wody Polskie. Instytucja ta poinformowała w, że drzewo przy Nilu wcale nie zostało wycięte, a jedynie „ogłowione z gałęzi i górnej części pnia, na których było widać wyraźne postępujące procesy próchnicze”.

– Interwencję podjęto na żądanie mieszkańców Kolbuszowej, obawiających się o swoje zdrowie i życie, a także bezpieczeństwo przechodniów, klientów sklepu oraz pobliską infrastrukturę – przekazały Wody Polskie.

Drzewa wycięte w Kolbuszowej
Interwencję podjęto na żądanie mieszkańców Kolbuszowej – twierdza Wody Polskie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin