Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

„Anioły pokoju” w rzeszowskim plastyku. Tak widzą je dzieci z Polski i Ukrainy

Nie zabrakło wspólnego zdjęcia z przedstawicielami ukraińskiego miasta Konotop. (Fot. Kinga Dereniowska)

Wyłaniające się z ciemności, z niebiesko-żółtymi skrzydłami, pocieszające smutne, zranione dzieci. Tak dzieci z Polski i Ukrainy widzą anioły, mające przynieść pokój za naszą wschodnią granicą. Prace maluchów można obejrzeć na wystawie, która jest efektem integracyjnych warsztatów zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.

– Wiemy, jak ważne dla nas wszystkich jest poczucie bezpieczeństwa i pokoju. Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazje przelać na papier swoje przemyślenia na ten temat – mówiła Barbara Olearka, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie.

W poniedziałek w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy „Anioły pokoju”. Zaprezentowanych zostało 30 prac wykonanych przez dzieci, które wykonane zostały podczas warsztatów. Uczestniczyły w nich uczniowie z Polski i Ukrainy.

ZOBACZ TEŻ: Festiwal teatralny „Maskarada” w Rzeszowie w tym roku we wrześniu

Wystawę przyjechała zobaczyć także wiceprezydentka Rzeszowa, Krystyna Stachowska.

– O tym pokoju w Ukrainie wszyscy myślimy i o niego walczymy. Każdy na swój sposób. Takie wydarzenia, jak to, mają wielką moc przekazania naszego pragnienia tego, że chcemy żyć w spokoju i pokoju  – mówiła przedstawicielka rzeszowskiego Ratusza.

Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych. Piosenki zaśpiewali m.in.  uczniowie z klasy 2A oraz szkolny chór Kolorowe Nutki.

Na spotkaniu w Plastyku pojawiła się także delegacja ukraińskiej miejscowości Konotop, która od niedawana została miastem partnerskim Rzeszowa. Wsparcie w organizacji wystawy okazała też międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). 

W obrazkach namalowanych przez dzieci nie zabrakło barw flagi Ukrainy. (Fot. Kinga Dereniowska)
Występ chórku „Kolorowe Nutki”. (Fot. Kinga Dereniowska)
Barbara Olearka, dyr. Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie (na zdjęciu) podczas przywitania gości. (Fot. Kinga Dereniowska)
Publiczność wystawy w rzeszowskim Plastyku dopisała. (Fot. Kinga Dereniowska)
Anioły namalowane przez dzieci swoim przekazem chwytały za serce. (Fot. Kinga Dereniowska)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin