REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Będzie praca w Rzeszowie. Knorr-Bremse otworzył zakład serwisujący hamulce do pociągów

Podczas uroczystości zapowiedziano rozbudowę zakładu Knorr-Bremse w Rzeszowie. (Fot. archiwum)

Aż 400 osób w najbliższych latach znajdzie prace w zakładzie produkcyjno-usługowym w Rzeszowie. Ma on być głównym punktem na mapie Europy, serwisującym hydrauliczne systemy układów hamulcowych produkcji Knorr-Bremse dla pociągów w Europie.

W tym tygodniu w Parku Naukowo-Technologicznum w Strefie Aktywności Gospodarczej „Rzeszów-Dworzysko” otwarty został zakład produkcyjno-usługowego Knorr-Bremse. Miejsce to nie jest przypadkowe.

– Rzeszów oferuje bardzo silną i dobrą infrastrukturę dla inwestycji, a także doskonałą i kompetentną kadrę pracowniczą – zachwala Harald Schneider z zarządu Knorr-Bremse Rail Vehicle Systems.

Wtórowała mu wojewoda podkarpacka, Ewa Leniart.

– Dziękujemy za to, że uznano nasz region za na tyle perspektywicznie dobry, że watro tutaj zainwestować środki finansowe i wybudować nowoczesną fabrykę. Jesteśmy też bogaci w kapitał ludzki, który na pewno dostarczy wielu innowacyjnych rozwiązań – zachwalała.

Podczas uroczystości zapowiedziano rozbudowę zakładu Knorr-Bremse. Będą też inwestycje w ekologię oraz zatrudnienie pracowników. Do końca 2023 r. w zakładzie zatrudnionych zostanie ponad 140 osób, ale w najbliższych latach liczba ta ma wzrosnąć do 400.

Firma Knorr-Bremse w Rzeszowie już rekrutuje nowych pracowników.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin