Profesor Politechniki Rzeszowskiej Jacek Strojny będzie kandydował na stanowisko prezydenta Rzeszowa w nadchodzących wyborach. Rekomendowało go Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa.
Kandydaturę Jacka Strojnego zaakceptowała w środę, 20 grudnia, Rada Programowa Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa.
– Dziś wręczono mu nominację, a zarząd udzielił mu poparcia – mówi Artur Polakiewicz, rzecznik Razem dla Rzeszowa. – To osoba z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniami i wykorzystać szanse jakie stoją przed miastem.
Dodaje, że Rzeszów ma teraz swoje „pięć minut” i nie można ich zmarnować.
– Do zrobienia jest dużo. Począwszy od zmiany anachronicznego podejścia do zarządzania miastem, po rozwiązanie kluczowych problemów, jak komunikacja czy kształtowanie przestrzeni miejskiej – wylicza.
Członkowie stowarzyszenia uważają też, że miasto po 20 latach rządów tych samych osób, potrzebuje nowej wizji i strategii rozwoju.
– Jacek poprzez swoją dotychczasową pracę i kompetencje, jest gwarantem zmian na jakie czekają mieszkańcy Rzeszowa – podkreśla Polakiewicz.
Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa na początku 2024 roku zwoła konferencję prasową. Jacek Strojny przedstawi szczegóły dalszych działań w walce o fotel prezydenta Rzeszowa.
Jest profesorem Politechniki Rzeszowskiej
Jacek Strojny jest profesorem Politechniki Rzeszowskiej. Od 20 lat zajmuje się problematyką rozwoju terytorialnego oraz zarządzaniem publicznym. Habilitację zrobił z zarządzania procesami i projektami w samorządzie lokalnym. Przebadał wówczas blisko 500 gmin i powiatów w Polsce.
Od 14 lat pracuje w radach nadzorczych spółek komunalnych. Zdobywa tu doświadczenie w tak ważnych obszarach jak ciepłownictwo czy budowanie mieszkań komunalnych. Jako ekspert Związku Miast Polskich brał udział we wdrożeniu Systemu Monitorowania Usług Publicznych.
Współpracował też z Kancelarią Premiera Rady Ministrów. Jako ekspert pomagał we wdrażaniu systemowego zarządzania projektami w administracji centralnej.
W ostatnim czasie Strojny wspierał samorząd gruziński we wdrażaniu nowoczesnych metod zarządzania, potrzebnych w procesie akcesji Gruzji do Unii Europejskiej.