Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Pociąg na lotnisko w Jasionce startuje 1 października. Bilety od 1,81 zł

Nowy szynobus na dworcu w Rzeszowie
Kilka dni temu do Rzeszowa przyjechały nowe szynobusy. (Fot. Piotr Gancarz)

Od początku października uruchomione zostanie nowe połączenie kolejowe z dworca Rzeszów Główny na lotnisko w Jasionce. Pociąg pokona tę trasę w 18 minut i zatrzyma się na nowym przystanku Głogów Małopolski Południowy. W sumie dziennie będą 24 kursy. 

Trasę będzie obsługiwać kolejowa spółka Polregio. Połaczenie Rzeszów – Jasionka ma 12 kilometrów, z czego nowe tory wybudowano na 5 kilometrach.

Z Rzeszowa do Portu Lotniczego będzie 12 kursów w jedną i 12 w drugą stronę. Od 1 października do 31 grudnia potrwa okres pilotażowy. Kolej chce w tym czasie poznać uwagi i opinie podróżnych oraz firm ze strefy ekonomicznej w Jasionce na temat nowego połączenia. Umożliwi to doprecyzowanie szczegółów związanych z ewentualną korektą rozkładu jazdy pociągów. 

Na razie przygotowano rozkład jazdy do 11 listopada 2023. Przy ustalaniu obecnych godzin odjazdu brano pod uwagę uwagi firm ze strefy, jak też dojazd uczniów do szkół i rozkład lotów z podrzeszowskiego lotniska. Okazuje się, że nie wszystkie udało się wprowadzić w życie. To z powodów technicznych. Linia kolejowa od Zaczernia do Rzeszowa, do której dobudowano nową linię nr 626 do lotniska jest bowiem jednotorowa i jej przepustowość jest ograniczona. 

Ceny biletów kolejowych na lotnisko w Jasionce

Znamy już ceny biletów na trasie Rzeszów Główny – Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka:

  • bilet normalny – 3,70 zł,
  • ulgowy dla ucznia – 2,33 zł,
  • ulgowy dla studenta – 1,81 zł
  • bilet miesięczny normalny – 120 zł,
  • miesięczny ulgowy dla ucznia – 61,20 zł,
  • miesięczny ulgowy dla studenta – 58,80 zł.

Bilety można kupić w kasach na dworcu kolejowym, przez Internet, u konduktorów oraz w automatach biletowych. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin