Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Przy Odrzykońskiej będzie chodnik i ścieżka rowerowa

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek odwiedza osiedle Kotuli
Prezydent Konrad Fijołek odwiedził miejsce inwestycji przy ul. Odrzykońskiej. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Przy ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie zrobi się bezpieczniej. W połowie sierpnia Ratusz podpisze umowę na budowę stumetrowej ścieżki pieszo-rowerowej. Wybuduje ją Strabag za prawie 600 tys. zł.

W tej chwili chodnik pomiędzy ulicami Żmigrodzką i Błogosławionej Karoliny znajduje się tylko po jednej stronie Odrzykońskiej. I to ma się zmienić.

Nowy chodnik i trasa rowerowa powstaną w ciągu czterech miesięcy. Mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom os. Kotuli.

– Mieszka tu sporo młodych małżeństw z małymi dziećmi. Do tej pory najmłodsi często musieli przejść przez ruchliwą ulicę Odrzykońską, żeby dostać się na chodnik. Dzieci chodziły też wąskim poboczem, a obie te opcje nie są niestety bezpieczne. Jeden chodnik w tym miejscu to za mało, dlatego chcemy to zmienić – mówi prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, który odwiedził osiedle Kotuli.

Ścieżka ma mieć około 100 metrów długości i będzie się składać z części asfaltowej o szerokości 3,5 m oraz węższej części z kostki brukowej. Planowany koszt inwestycji to 593 tys. złotych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin