REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie chce być bliżej obywatela

Od lewej: Rafał Puchalski, prezes SA w Rzeszowie, sędzia Zygmunt Dudziński, rzecznik sądu, Sara Cichy z biura prasowego SA.
(Fot. Andrzej Plęs)

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie powołuje biuro prasowe. By poprawić komunikację ze społeczeństwem.

Kierownictwo rzeszowskiego sądu apelacyjnego uznało, że działalność wymiaru sprawiedliwości winna być bardziej czytelna i zrozumiała dla obywateli, którzy z zagadnieniami prawnymi mają niewiele do czynienia. Sposobem na to ma być powołane właśnie biuro prasowe. Uznano bowiem, że media są naturalnym przekaźnikiem wiedzy o wszelkich zjawiskach społecznych.

– Podjęliśmy tę decyzję z końcem ubiegłego roku – precyzował Rafał Puchalski, prezes SA w Rzeszowie. – W mojej ocenie jednym z większych problemów sądów jest brak właściwej komunikacji ze społeczeństwem. Język prawniczy, jakim posługuje się sądownictwo, nie zawsze trafia do uszu obywateli. Oni nie są w stanie naszego przekazu zrozumieć lub my nie potrafimy go przystępnie przekazać. Uznałem, że powołanie takiej komórki, która będzie miała bezpośredni i bieżący kontakt z mediami, pozwoli na unikanie nieporozumień w komunikacji wymiar sprawiedliwości – dziennikarze – obywatele.

Pomysł na komunikację

Założenie tego pionierskiego w skali regionu pomysłu mówi, iż rzeszowski sąd apelacyjny raz w miesiącu będzie organizował spotkania z przedstawicielami mediów, by informować ich o interesujących społeczeństwo prowadzonych sprawach. I nie tylko przez SA w Rzeszowie, ale także w czterech sądach okręgowych na terenie województwa.

Komunikaty o interesujących społecznie sprawach będą pojawiać się na modernizowanej właśnie stronie internetowej sądu. Nadto po szczególnie „obleganych” przez media rozprawach przed SA w Rzeszowie pomysłodawcy zobowiązali się organizować specjalnie dedykowane im konferencje. Sądowe biuro prasowe będzie też – w miarę możliwości – udzielać informacji o toczących się przed podkarpackimi sądami okręgowymi, a interesujących dla mediów rozprawach.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin