REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Uwaga, objazdy! Prace na Myśliwskiej blokują ruch, są zmiany w kursach autobusów

Autobus linii 8 rzeszowskiego MPK
Zmiany w kursach dotyczą m.in. linii 8. (Fot. Wit Hadło)

Przebudowa ulic Warszawskiej i Myśliwskiej wkroczyła w kolejną fazę. W piątek, 20 października, rozpoczęło się układanie ostatecznej warstwy nawierzchni. W związku z tym okresowo zablokowana została część ul. Myśliwskiej – od ul. Warszawskiej do ul. Św. Huberta.

Prace odbywają się w piątek, 10 października, i kontynuowane będą w poniedziałek, 23 października. Trwają od godz. 7 do 19. W pozostałym czasie droga będzie otwarta.

W czasie utrudnień jednak kierowcy aut do 3,5 tony, chcący dojechać do Miłocina, Pogwizdowa Nowego lub dalej, korzystać muszą z objazdów. Jednym z nich jest zachodnia część ulicy Borowej oraz ulicy Św. Huberta. To dość popularny łącznik wśród objeżdżających kłopotliwe remonty na Warszawskiej. Należy jednak pamiętać, że jest to droga bardzo wąska. Odcinkowo mieści się tam tylko jeden samochód, a w następnych dniach ta ulica może być dodatkowo zatłoczona.

Ostrożność należy zachować także na przecinającym drogę przejeździe kolejowym. Jest to przejazd bez rogatek, a w przeszłości dochodziło tam do tragicznych wypadków.

Alternatywą może być skorzystanie z dróg powiatowych w Rudnej Małej i Rudnej Wielkiej – tej prowadzącej przez Dworzysko, do ul. Chmury i dalej do ul. Krakowskiej. Właśnie z tych ulic mają korzystać kierowcy samochodem ciężarowych, dlatego i tam należy spodziewać się wzmożenia ruchu.

Zmiany w kursowaniu autobusów MPK

Budowlane utrudnienia dotykać będą też pasażerów transportu miejskiego. Jak poinformował rzeszowski ZTM, zamknięcie odcinka ul. Myśliwskiej wpłynie na kursowanie linii 8, 20 i 57.

Linia nr 8: kursy do Rudnej Wielkiej skrócono do przystanku Warszawska / Borowa 08. Kursy do ul. Sikorskiego rozpoczynają się od przystanku Warszawska / Borowa 07.

Linia nr 20: objazd prowadzi przez Rudną Małą. Podobny objazd dotyczy linii 57. Autobusy nie będą zatrzymywać się na dodatkowych przystankach np.
w Rudnej Małej.

Uruchomiono także linię zastępcza „Z”. Jej trasa to: ul. Warszawska – Rudna Mała – Rudna Wielka – Pogwizdowska – Myśliwska – Rudna Wielka – Rudna Mała – Warszawska. Tu również jednak autobusy nie zatrzymają się w Rudnej Małej.

Przypominamy jednak, że utrudnienia dotyczą jedynie piątku i poniedziałku w godz. 7:00 – 19:00. W pozostałych dniach i godzinach kursy wszelkich linii odbywać się będą normalnie.

Zmiany w kursach MKS

Zmiany w kursowaniu dotyczą również komunikacji MKS. Informują oni, że w dniach 20 i 23 października 2023 r. autobusy linii 201 oraz 217 będą kursować objazdem przez Rudną Małą. Na trasie możliwe są opóźnienia, ponieważ na ww. liniach obowiązuje także objazd przez Kamyszyn. W przeciwieństwie jednak do autobusów MPK, MKS zatrzyma się na przystankach na trasie objazdu.

Kursy linii 201 i 217 pominą przystanki: Myśliwska / Św. Huberta 02/01, Myśliwska / Pogwizdowska 04/03, Myśliwska/Kameliowa 06/05, Rudna Wielka, Myśliwska / Oliwkowa 28/27, Rudna Wielka, Pehamet 26/25. Natomiast zamiast na przystanku Rudna Wielka Kościół 24/23, autobusy będą zatrzymywać się na przystanku Rudna Wielka Szkoła 02/01.

Autobusy linii 307 i 317 kursować będą objazdem, wjeżdżając do Rudnej Małej od strony przystanku Rudna Mała pętla. Dojeżdżać będą do przystanku Rudna Mała skrzyżowanie.

Kursy autobusów linii 307 i 317 pominą przystanki na odcinku Myśliwska/Św.Huberta 02/01 do Rudna Mała Hotel.

Kursy linii 302 wykonywane z wjazdem do Rudnej Małej: Głogów Młp. – Rzeszów o godz. 10:25 oraz Rzeszów – Głogów Młp. o godz. 07:00 zostaną wykonane z pominięciem Rudnej Małej oraz Wielkiej.

Na szczęście utrudnienia potrwają tylko do poniedziałku, prawdopodobnie do godziny 19:00. Cała przebudowa ul. Warszawskiej zakończy się w grudniu tego roku.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin