8 i 9 lutego 2024, w budynku głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego, spotkają się badacze z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przyjadą z całego świata. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tą tematyką do wysłuchania prelekcji – uczestnictwo w obradach jest bezpłatne.
W trakcie konferencji poruszona zostanie m.in. tematyka systemów edukacji formalnej i nieformalnej w Polsce i na świecie. Psychologicznych aspektów funkcjonowania dziecka w zmieniającej się rzeczywistości społecznej i edukacyjnej. Edukacji artystycznej i jej oddziaływania na harmonijny rozwój dziecka, a także mediów w edukacji.
Same autorytety
Udział w kongresie zapowiedziało już prawie stu badaczy pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów specjalnych oraz psychologów reprezentujących wiodące ośrodki akademickie z kraju i zagranicy. Wśród nich są tak uznane autorytety, jak prof. dr Paul Leseman i dr Pauline Slot z Uniwersytetu w Utrechcie. Prof. dr Fernando Albuquerqe Costa z Uniwersytetu Lizbońskiego. A Także prof. dr Idesbald Nicaise z KU Leuven i prof. dr Dimitris Zachos z Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach. Prof. Krystyna Chałas (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II). prof. dr hab. Janusz Kirenko (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej). Prof. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski). Prof. Mirosław Kowalski (Uniwersytet Zielonogórski).
Konferencja będzie odbywać się zarówno w przestrzeni realnej jak i wirtualnej. Obrady będą transmitowane na przygotowanym specjalnie pod to wydarzenie kanale w serwisie You Tube (https://www.youtube.com/@ChildResearchandEducation) oraz przez platformę MS Teams.
Aktualny program wydarzenia, książka abstraktów oraz szczegółowe informacje dotyczące Kongresu znajdują się na stronie wydarzenia: www.childresearchcongress.pl
Organizatorem wydarzenia jest Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie zostało współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała Nauka – wsparcie konferencji naukowych.