Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

W Rzeszowie budują przejazdy dla rowerzystów

Na razie ruszyła budowa rowerowych przejazdów na dwóch skrzyżowaniach. W sumie ma powstać aż pięć takich udogodnień. (Fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa)

Na razie ruszyła budowa rowerowych przejazdów na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. W sumie ma powstać aż pięć takich udogodnień. 

Inwestycje realizowane są  w trybie zaprojektuj i wybuduj. 

– To oznacza, że wybrany w przetargu wykonawca, w pierwszej kolejności musiał opracować dokumentację projektową przejazdów i następnie je wybudować – tłumaczy Artur Gernad z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Na takim przejeździe zostanie zamontowana nowa sygnalizacja świetlna z przyciskiem dla cyklistów. Obniżone zostaną krawężniki w rejonie przejazdów dla rowerzystów i przejść dla pieszych. Te zresztą maja zostać przebudowane. 

Będą utrudnienia… 

Praca już wre. Budowane są już przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Trwają już przygotowania do budowy kolejnych trzech: al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego, al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego i al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa. Oznacza to, że kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 

– W związku z robotami, w ciągu najbliższych tygodni, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, polegające m.in. na czasowym zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu – ostrzega Artur Gernand. 

Za wszystko trzeba będzie zapłacić 1 655 740  zł. Do przejazdów dołożyła się Unia Europejska. 

Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec września. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin