Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Silny wiatr zrywał dachy, łamał potężne drzewa

W Besku złamane drzewo spadło na część posesji i publiczną drogę. (Fot. OSP Besko)

Ponad 100 interwencji odnotowali podkarpaccy strażacy przy usuwaniu skutków silnej wichury, która w ostatnich dniach przeszła przez Podkarpacie. Najwięcej z nich było w pow. krośnieńskim i brzozowskim.

– Większość naszych interwencji polegała na usuwaniu połamanych drzew oraz gałęzi leżących na jezdniach, chodnikach oraz posesjach – przekazał w środę bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Ale to nie wszystko. Wiejący niekiedy z prędkością ponad 100 km/h wiatr uszkodził 15 dachów na budynkach gospodarczych, mieszkalnych i użyteczności publicznej. Tak było np. w Iwoniczu na jednym z budynków przy ul. Długiej. Silne podmuchy wiatru rozebrały część pokrycia dachowego wraz z elementami więźby dachowej. 

– Wiatr był na tyle silny że zniszczona połać dachu w całości została zdmuchnięta na odległość kilkudziesięciu metrów  – relacjonują strażacy z OSP w Iwoniczu.

Jak przekazał bryg. Betleja na szczęście podczas wichury nikt nie został ranny.

W Iwoniczu silna wichura zerwała część dachu z budynku mieszkalnego. (Fot. OSP Iwonicz)
Strażacy z Beska podczas usuwania skutków wichury. (Fot. OSP Besko)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin