REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Pożar w wieżowcu w Stalowej Woli. Nie żyje 64-latek, ewakuowano 25 osób

Blok w Stalowej Woli ze śladami pożaru
Pożar wybuchł w jednym z mieszkań w wieżowcu przy ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli. (Fot. Straż Pożarna)

– 64-letni mężczyzna zginął w pożarze bloku wielorodzinnym w Stalowej Woli przy ul. Poniatowskiego  – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar w 11-piętrowynm wieżowcu przy ul. Leszczyńskiego w Stalowej Woli wybuchł w piątek (1 grudnia) przed godz. 3 w nocy. Wtedy też zaalarmowano strażaków.

– Równolegle z gaszeniem ognia, trwała ewakuacja mieszkańców. Strażacy ewakuowali 25 lokatorów. Żaden z nich nie wymagał pomocy medycznej – zaznacza  bryg. Marcin Betleja.

Z płonącego mieszkania strażacy wynieśli nieprzytomnego mężczyznę.

– Pomimo prowadzonej resuscytacji nie udało mu się uratować życia – podaje strażak. 

W akcji gaśniczej, która trwała ponad dwie godziny, wzięło udział 17 strażaków z powiatu stalowowolskiego. Lokatorzy bloku na jej zakończenie czekali przed budynkiem. Temperatura na zewnątrz była ujemna, dlatego na Poniatowskiego przyjechał autobus MZK, w którym mogli się ogrzać. Co było przyczyną ognia? Na razie nie wiadomo.

– Zostaną one ustalone – zapewnia bryg. Marcin Betleja.

Na miejscu pożaru pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. W oględzinach uczestniczył również biegły z zakresu pożarnictwa.

Wideo z miejsca pożaru. (Autor: Straż Pożarna)

W pożarach na Podkarpaciu zginęły cztery osoby

Od 1 października 2023 r., a więc od momentu, kiedy ruszył sezon grzewczy, podkarpaccy strażacy mieli ok. 200 interwencji związanych z pożarami w domach i mieszkaniach. Cztery osoby zginęły, a 13 z oparzeniami lub zatruciami dymem trafiło do szpitali.

– Apelujemy o montaż czujki dymu. To urządzenie poinformuje nas, o początkowej fazie pożaru. Jesteśmy w stanie zareagować, wezwać pomoc, uratować życie swoje i swoich najbliższych – przekonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin