REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Maciej Lech z Dylągówki potrzebuje pomocy!

Fot. arch zrzutka.pl

„Żyję”- słowa Maćka napisane w SMS tuż po operacji stały się siłą dla bliskich na najbliższe miesiące. Dziś wszyscy walczą o to, aby to życie było takie jak dawniej!

32 letni Maciej Lech, jeszcze do niedawna był szczęśliwym mężem i ojcem. Po ciężkiej operacji dna mózgu doznał krwotoku dokomorowego. Obecnie przebywa w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie koszt pobytu za 4-tygodniowy turnus wynosi ok. 25 tysięcy złotych. Rodzina prosi o wsparcie.

Zaczęło się od ugryzienia kleszcza

W 2022 roku u Maćka zaczęły pojawiać się ataki bólu głowy uniemożliwiające wstanie z łóżka, wykonanie prostych czynności, wyjście do pracy. Wizyty u lekarzy, pobyty w szpitalu przyniosły diagnozę- neuroborelioza. Zastosowane leczenie nie przynosiło żadnych efektów. Pojawiły się codzienne wymioty, ból nie ustępował przez kilka dni, lekarze rozkładali ręce…

Przełomem w diagnozie okazało się pogorszenie wzroku – zawroty głowy, podwójne widzenie. Zwykła wizyta u okulisty zakończyła się pilnym skierowaniem do szpitala. Tam też znaleziono przyczynę ciągłego bólu – wodogłowie. Maciek został przewieziony do KSW nr 2 w Rzeszowie na oddział neurochirurgii, gdzie wykonano mu zabieg wentrykulostomii dna III komory mózgu.

Początkowo zapowiadało się, że operacja udała się.

– Usłyszałam od lekarza operującego, że Maciek za 3 dni wyjdzie do domu. Znów miał wrócić do pełni życia, pomocy innym…- mówi Agnieszka Lech, żona mężczyzny.

Życie napisało jednak inny scenariusz

– Kilka godzin po operacji Maciek zaczął tracić świadomość, okazało się, że doszło u niego do krwotoku dokomorowego. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, podłączony pod respirator i przewieziony na oddział Intensywnej Terapii, gdzie spędził 2 miesiące – dodaje kobieta.

Maciek wygrał życie, przezwyciężył wiele napotkanych problemów i infekcji. Przebyty krwotok spowodował jednak spustoszenie w jego organizmie. U Maćka wystąpił niedowład czterokończynowy i utrata pamięci świeżej. Wszystko co zostało utracone w ciągu jednej chwili nie da się już w tym samym tempie odzyskać. Maciek potrzebuje długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Obecnie przebywa w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym. Koszt pobytu to około 25 tysięcy zł za 4-tygodniowy turnus.

Zawsze pomagał, teraz jemu pomagają

Maciek to człowiek o wielkim sercu, zawsze chętnie działał społecznie i pomagał innym. Był strażakiem ochotnikiem w miejscowej remizie. Dziś dobro, które okazywał innym wraca do niego ze zdwojoną siłą. To, co on z pewnością zrobiłby dla swoich przyjaciół w potrzebie, teraz jest robione dla niego. Jego znajomi, organizują wiele akcji charytatywnych, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na jego leczenie. 17 marca br. w Hyżnem odbędzie się akcja „Kręcimy dla Maćka”, którą organizuje ekipa „VeloPrzygody”. W tym dniu każdy, kto odwiedzi budynek Starej Mleczarni będzie miał możliwość wspomóc nas w realizacji celu, jakim jest przejechanie na trenażerach 2024 km. Więcej o szczegółach wydarzenia będzie można przeczytać już wkrótce na fanpage „VeloPrzygody”.

Maciek, choć nie rozumie co go spotkało i nie zapamiętuje bieżących dni, walczy by znów stanąć na nogi, by znów pobiec do remizy strażackiej gdy zawyje syrena. Ciężko pracuje, by odzyskać pamięć i samodzielność, by móc wrócić do domu, do swojego małego synka.

– Postępy w rehabilitacji są widoczne każdego dnia, a to wszystko jest możliwe dzięki Waszej ofiarności, za którą z całego serca dziękuję i nadal o nią proszę – kończy Agnieszka Lech.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin