REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 16 czerwca 2024

Na Warzywnej w Rzeszowie od 25 lat leczą mieszkańców Podkarpacia

Józefa Misiewicz z przychodni przy ul. Warzywnej w Rzeszowie
Józefa Misiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie, z aparatem ANGIO-OCT w przychodni przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. (Fot. Wit Hadło)

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Pacjentów leczy się tu od 1998 roku, a rocznie udziela się ponad 500 tys. świadczeń. To m.in. zabiegi, diagnostyka i specjalistyczne porady.

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny swoją działalność prowadzi w dwóch lokalizacjach, na ul. Warzywnej 3 i ul. Hetmańskiej 120 w Rzeszowie. W środę, 13 września, w ramach jubileuszu wręczono odznaczenia dla zasłużonych pracowników.

– W ciągu ostatnich lat znacząco rozszerzyliśmy zakres oferowanych świadczeń medycznych. Aktywnie uczestniczymy w programach profilaktycznych, bierzemy udział w imprezach prozdrowotnych oraz organizujemy spotkania dla mieszkańców Podkarpacia – mówi Józefa Misiewicz, dyrektor placówki.

WZS w Rzeszowie rozwija ofertę dla pacjentów

W październiku 2022 roku w WSZ otwarta została nowa Pracownię Badań Narządu Słuchu i Narządu Równowagi. Dzięki niej w Rzeszowie można zrobić badania ABR, które służą do diagnostyki niedosłuchu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Druga z nowych możliwości to badania VNG służące do diagnostyki i zróżnicowania zawrotów głowy.

W lutym 2023 w rzeszowskiej przychodni przy ul. Warzywnej znalazł się aparat ANGIO-OCT. To jedno z najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych. Pozwala uwidocznić najmniejsze nawet zmiany w siatkówce oka.

W kwietniu 2023 otwarto z kolei Poradnię Osteoporozy, a we wrześniu, dzięki WOŚP, WZS wzbogacił się nowoczesne urządzenie – SYNOPTOFOR umożliwiający dokładne badanie kąta zeza oraz ocenę widoczności przestrzennego u dzieci.

Lodołamacze 2023 dla rzeszowskich przychodni

6 września 2023 Wojewódzki Zespół Specjalistyczny zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Otwarty Rynek Pracy”. Nagrodę LODOŁAMACZE 2023 dostał za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami poprzez świadome zarządzanie obiektami i infrastrukturą. Udogodnienia architektoniczne wpływają na to, że pacjenci często wybierają nasze placówki. Za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni – mówi Józefa Misiewicz.

__________

PRZECZYTAJ TEŻ:

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin