REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Nowatorski zabieg w Centrum Medycznym w Łańcucie

Sala operacyjna
W planach Centrum Medycznego w Łańcucie jest dalszy rozwój oraz wdrażanie kolejnych procedur z zakresu elektroterapii. (Fot. Archiwum szpitala)

Pionierski zabieg implantacji najnowszego kardiowertera-defibrylatora przeprowadził zespół pod kierownictwem lek. Marcina Chlebusia, kierownika Oddziału Kardiologii w Centrum Medycznego w Łańcucie. Urządzenie wyposażone jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Wykorzystuje technologię zdalnego wsparcia oraz konsultingu śródoperacyjnego z użyciem w pełni zintegrowanego systemu.

Zdalny monitoring kardiowerterów-defibrylatorów pozwala na monitorowanie stanu pacjenta w założonych okresach. Eliminuje konieczność częstych wizyt kontrolnych. Lekarze otrzymują powiadomienia o niepożądanych zdarzeniach, co umożliwia szybką reakcję.

Nowoczesne kardiowertery-defibrylatory wszczepiane w Centrum Medycznym w Łańcucie łączą się z systemami zarządzania opieką zdrowotną. Umożliwiają płynną wymianę informacji i dostosowywanie ustawień urządzenia podczas kontroli na podstawie zdalnych analiz, co przekłada się na lepszą opiekę nad pacjentem.

Wykonano już ponad 100 podobnych zabiegów

W ciągu roku od pierwszej implantacji kardiostymulatora w Pracowni Elektroterapii Centrum Medycznego w Łańcucie implantowano 101 kardiostymulatorów i kardiowerterów defibrylatorów. Uruchomiono Pracownię Kontroli Stymulatorów, w której wykonano ponad 200 kontroli urządzeń. W planach jest dalszy rozwój oraz wdrażanie kolejnych procedur z zakresu elektroterapii.

Indywidualne podejście

Narzędzia typu smart glasses mogą być zastosowane w warunkach każdej z sali zabiegowej. Ich mobilność umożliwiła dostosowanie do indywidualnych potrzeb operatora. Implantowany kardiowerter – posiada łączność bezprzewodowa Bluetooth, tryb zdalnego monitoringu pacjenta oraz defibrylację wysokoenergetyczna z energią wyładowania równą 40 J.

Najnowsze urządzenia wszczepialne mają łączność Bluetooth, co ułatwia ich integrację z innymi urządzeniami medycznymi i tworzy kompleksowy system monitorowania zdrowia pacjenta. Otwiera to nowe perspektywy dla diagnostyki i współpracy między różnymi dziedzinami medycyny. Komunikacja Bluetooth sprawia, że opieka nad pacjentem staje się bardziej kompleksowa oraz spersonalizowana. Wydłuża też żywotność baterii w urządzeniu. Jest to kolejny krok w kierunku medycyny przyszłości, gdzie technologia służy zdrowiu. Dostarczając pacjentom i lekarzom nowych narzędzi do skutecznego zarządzania arytmiami serca.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin