Uwolnienie od bólu kręgosłupa, szybki powrót do zdrowia, skrócenie absencji chorobowej – to zalety stosowania nowych technik operacyjnych przez specjalistów Oddziału Urazowo – Ortopedycznego Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.
W oddziale są leczeni chorzy ze zdiagnozowanymi zespołami uciskowymi kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego w przebiegu choroby dyskowej i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. W zależności od rodzaju patologii, dojścia operacyjnego do miejsca objętego chorobą, stosowane są różne techniki operacyjne z zastosowaniem nowoczesnych implantów.
– Pomimo negatywnej opinii panującej wśród społeczeństwa dotyczącego „operacji na kręgosłupie” leczenie operacyjne, przy odpowiedniej kwalifikacji, daje bardzo dobre wyniki kliniczne w porównaniu z metodami zachowawczymi. Leczenie operacyjne nie jest również obarczone wysokim ryzykiem powikłań, a chorzy po zabiegu odczuwają natychmiastową ulgę w bólu, z którym zmagali się przez wiele miesięcy czy lat – informuje dr n. med. Daniel Pyrka, kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w krośnieńskim szpitalu.
Stosowanie nowoczesnych technik leczenia w chirurgii kręgosłupa przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia, skrócenia absencji chorobowej.
– Chorzy z reguły nie wymagają dłuższej rekonwalescencji czy skomplikowanej rehabilitacji, a przede wszystkim uwalniają się od konieczności przewlekłego stosowania leków – dodaje doktor Pyrka.
Zespół ortopedów szpitala w Krośnie zapewnia, że w 2023 roku będzie nadal rozwijał chirurgię kręgosłupa w celu pełnopanelowego leczenia patologii kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Kwalifikacje pacjentów szukających pomocy z powodu dolegliwości bólowych odbywają się w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym, w każdą środę, w godz. 8 – 9, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem: 13 437-85-76.