Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

W szpitalu w Mielcu powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego

Fot. arch. szpitala
Na fot. od lewej: Marzena Nowak, Naczelna Pielęgniarka; Roksana Krzystyniak, Kierownik Sekcji Kadr i Płac; Marta Zygmunt, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych; Piotr Stępień, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa oraz Paweł Pazdan, Dyrektor Naczelny Szpitala w Mielcu.

Potrzeby w zakresie ochrony zdrowia psychicznego są w całym kraju są coraz większe. Powiat mielecki był jedynym w okolicy, który nie posiadał odpowiedniego zabezpieczenia medycznego dla osób, które zmagają się z różnego typu problemami psychicznymi. – To było podstawą do pojęcia decyzji o utworzeniu w szpitalu Centrum Zdrowia Psychicznego – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Centrum posiadałoby w swoich strukturach: Oddział Dzienny, Poradnię Specjalistyczną, Punkt Konsultacyjny, oraz Pomoc Środowiskową. To zespół specjalistów, którzy jechaliby do pacjenta, jeśli on nie mógłby dotrzeć do oddziału dziennego czy też poradni.

Wniosek już jest

Mielecki szpital złożył wniosek o powołanie Centrum Zdrowia Psychicznego. W Światowym Dniu Walki z Depresją- 23 lutego – ruszył nabór kadry do Centrum! – Sprawdź czy nie czekamy właśnie na Ciebie – pisze Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy szpitala.

Wniosek skierowano do Biura ds. Pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego. Szpital otrzymał już zapewnienie, że pod kątem formalnym nie ma żadnych braków czy błędów.

Szpital ruszył już z naborem kadry. Potrzebuje kadry lekarskiej i pielęgniarskiej, psychologów, terapeutów oraz inne osoby, które są niezbędne w takim miejscu.

Centrum będzie się mieściło w pomieszczeniach opuszczonych już przez dotychczasowy Oddział Chorób Płuc. Ten będzie z kolei umiejscowiony w najwyższym segmencie Szpitala.

– Tam mamy wolne pomieszczenia, odpowiednie dla tego rodzaju działalności. Powstaną tam gabinety lekarskie, sale terapeutyczne, sale do terapii indywidualnej i grupowej oraz terapii zajęciowej, a także wszystkie inne pomieszczenia wymagane do tego rodzaju działalności – planuje Paweł Pazdan.

Celem jest to, żeby każdy, kto potrzebuje tego pomocy w zakresie ochrony zdrowia psychicznego uzyskał ją szybko i blisko miejsca zamieszkania. Ale to również działalność, która pozwoli na sprawne funkcjonowanie Szpitala pod względem finansowym, bo rozwój placówki to zawsze nowe możliwości w tym zakresie.

Dyrektor dodaje, iż teraz konieczne jest ogłoszenie konkursu przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co pozwoli Szpitalowi uzyskać finansowanie i możliwość faktycznego rozpoczęcia działalności. – Chcielibyśmy aby nasze Centrum Zdrowia Psychicznego ruszyło jeszcze w pierwszej połowie tego roku – konkluduje dyrektor.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin