Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

„Wyścig do zdrowia”. Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, rozpoczyna kampanię „Wyścig do zdrowia”. Jej celem jest zapobieganie otyłości u dzieci, poprzez kształtowanie zdrowych nawyków. Program skierowany jest do przedszkolaków z terenu powiatu rzeszowskiego.

W ramach kampanii „Wyścig do zdrowia”, pracownicy rzeszowskiego sanepidu z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, przeprowadzą zajęcia edukacyjne wśród 5 i 6 latków. Dzieci będą miały okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, piramidą żywienia i „zdrowym talerzem”. Dowiedzą się również jak ważna dla naszego organizmu jest codzienna aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu oraz higiena osobista.

Do wiedzy przez zabawę

Niespodzianką dla przedszkolaków będzie możliwość zagrania w grę wielkoformatową, motywującą do ćwiczeń fizycznych. Dzieci będą miały okazję skakać po planszy wcielając się w rolę pionków. Będą przy tym wykonać sportowe zadania, znajdujące się na polach gry, i świetnie się bawić. Po zakończeniu zajęć otrzymają kolorowanki zachęcające do zdrowego odżywiania.

Zapobieganie otyłości wśród dzieci to wspólna praca dzieci, rodziców i nauczycieli. Dlatego w ramach kampanii „Wyścig do zdrowia”, przygotowane zostały plakaty oraz broszury edukacyjne skierowane do rodziców oraz kadry pedagogicznej.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin