
Ciała ofiar tragicznego wypadku na Węgrzech zostały już przetransportowane do Polski. Rządowe samoloty CASA wylądowały na lotnisku w Krakowie – poinformowała 26 sierpnia wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Dalsze czynności prowadzi prokuratura. Policjanci z Podkarpacia będą pozostawać w kontakcie z rodzinami osób zmarłych.
Wojewoda podziękowała starostom powiatów rzeszowskiego, jasielskiego, brzozowskiego i strzyżowskiego, prezydentowi Miasta Rzeszowa a także służbom i urzędnikom za współpracę, pomoc i sprawne działania w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z transportem ciał ofiar do kraju.
W szpitalach na Węgrzech pozostają jeszcze trzy osoby. Jeśli ich stan zdrowia na to pozwoli, zostaną przetransportowane do Polski. Kolejne trzy osoby nadal przebywają w szpitalach w Rzeszowie. Pozostali uczestnicy wypadku są już w swoich domach.
Cały czas dostępna jest pomoc psychologiczna dla osób poszkodowanych w wypadku oraz ich rodzin. Koordynatorem pomocy jest Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej PUW. Osoby potrzebujące wsparcia mogą go szukać pod numerem 889-052-667.
