Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

87-letnia kobieta straciła 55 tys. zł. Dała się nabrać fałszywej córce

Podkarpacka policja ostrzega przed oszustami podającymi się za członków rodziny. (Fot. archiwum policji)

Podkarpaccy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami dzwoniącymi do starszych osób. Tym razem w zastawioną przez nich pułapkę wpadła 87-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Podczas rozmowy z fałszywą córką dała się naciągnąć na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Sprawcy tego typu oszustw są bezwzględni, wykorzystują często łatwowierność seniorów, którzy starają się pomóc swoim bliskim – ostrzega rzecznik podkarpackiej policji.

Tak było też w przypadku 87-latki, do której kilka dni temu zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Płacząc do słuchawki opowiedziała o tym, że jadąc samochodem potrąciła kobietę w ciąży. W wyniku wypadku poszkodowana trafiła do szpitala i straciła dziecko. Oszustka dodała, że może uniknąć odpowiedzialności karnej, musi jednak zapłacić 80 tys. złotych.

– Następnie przekazała słuchawkę mężczyźnie, który przedstawił się jako policjant i poprosił seniorkę o przekazanie pieniędzy kurierowi. 87-latka była przekonana, że pomaga córce. Dlatego gdy po kilkudziesięciu minutach w jej mieszkaniu pojawił się mężczyzna, seniorka przekazała mu oszczędności w kwocie 55 tys. złotych – informuje podkarpacka policja.

Fałszerstwo wyszło na jaw dopiero, gdy po jakimś czasie, gdy kobieta zadzwoniła do prawdziwej córki, żeby zapytać czy wszystko w porządku. Okazało się wtedy, że żadnego wypadku nie było, a ona padła ofiarą oszustwa.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin