Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Biało-Czerwoni tuż za podium w Lahti. Dziś konkurs indywidualny

Liderem polskiej kadry był w sobotę Aleksander Zniszczoł (Fot. PZN)

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł zajęła 4. pozycję w sobotniej rywalizacji zespołowej w ramach Pucharu Świata w Lahti.

Po średnio udanej serii próbnej Biało-Czerwoni w zespołowym ujęciu poprawili się już w pierwszej rundzie ocenianej. Rywalizację 126,5-metrowym skokiem udanie otworzył Piotr Żyła. Nieco słabiej spisał się Maciej Kot (111 m), ale dzięki niezłym próbom Kamila Stocha (123,5 m) i Aleksandra Zniszczoła (127,5 m) podopieczni trenera Thomasa Thurnbichlera plasowali się na półmetku na 4. lokacie, choć strata do podium na tym etapie była już spora. Trzeci Niemcy wyprzedzali reprezentację Polski o 26,8 punktu.

Piotr Żyła drugą serię otworzył nieco słabszym skokiem od rywali bezpośrednio walczącymi z naszą reprezentacją o 4. pozycję – wylądował na 121. metrze. Pozostali Polacy poprawili się. Próby Macieja Kota (119 m), Kamila Stocha (124 m) i Aleksandra Zniszczoła (130 m) pozwoliły powiększyć naszej drużynie przewagę nad piątą Japonią, która ostatecznie wyniosła 20,9 punktu. Konkurs wygrali Norwegowie, za nimi uplasowali się Austriacy i Niemcy.

Byłoby podium. Może w niedzielę?

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszy był dziś Austriak Jan Hoerl. Drugą notę dnia uzyskał Norweg Marius Lindvik, a trzecią Aleksander Zniszczoł. Zwiastuje to bardzo duże emocje podczas jutrzejszego konkursu indywidualnego wieńczącego weekend na Salpausselce.

Niedzielna rywalizacja o godzinie 16:00 – poprzedzą ją kwalifikacje o 14:30.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin