Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Blisko stu ochotników złoży w niedzielę wojskową przysięgę

Żołnierze składają przysięgę
Uroczystość na Rynku w Tarnobrzegu rozpocznie się w niedzielę o godz. 11. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, przysięgę wojskową na sztandar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złoży na Rynku w Tarnobrzegu blisko 100 ochotników. Większość kandydatów łączy służbę z pracą zawodową lub nauką.

– Wśród ochotników są rekruci wykonujący różne zawody m.in.: instruktor strzelectwa, pracownik administracji, instruktor narciarstwa, wielu uczniów i studentów. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy i Sanoku – informuje ppor. Magdalena Mac, rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przysięga wojskowa jest współorganizowana wspólnie z Prezydentem Miasta Tarnobrzega oraz Starostą Tarnobrzeskim. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni orkiestra wojskowa z Rzeszowa.

Przy okazji niedzielnej uroczystości na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego i uzbrojenia WOT. Pojawią się tu m.in. pojazdy KTO ROSOMAK z 21 BSP i pojazd opancerzony MRAP z 18 pułku rozpoznawczego. W czasie oglądania sprzętu będzie można spróbować wojskowej grochówki, a w punkcie promocyjno – informacyjnym żołnierze opowiedzą o służbie w WOT oraz jak wstąpić w nasze szeregi.

Kto może wstąpić do WOT

Przypomnijmy, terytorialsem może zostać polski obywatel, który jest zdrowy, sprawny fizycznie i niekarany. W wieku od 18 do 55 lat (w przypadku szeregowych) lub do 63 roku życia (podoficerowie i oficerowie).

Zainteresowani kandydaci do wstąpienia w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym m.in. do 34 batalionu lekkiej piechoty w Tarnobrzegu, mogą zgłaszać się do rekruterów. Wszystkie informacje znajdują się na stronie: rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Kolejne szkolenie podstawowe oraz wyrównawcze rozpocznie się 27 stycznia 2024 roku w ramach projektu „Ferie z WOT”.

_____

ZOBACZ TAKŻE: Strzały i dym przed Urzędem Wojewódzkim. Terytorialsi pokazali, co potrafią [ZDJĘCIA]

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin