Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Chciała kupić sukienkę przez internet. Straciła 30 tys. zł

Aresztowanie internetowych oszustów
Policjanci zatrzymali Ukraińców podejrzanych o kradzież z konta mieszkanki gminy Chłopice. Trafili do aresztu. (Fot. KPP Jarosław)

36-latka chciała przez internet kupić sukienkę. Jednak podczas transakcji została oszukana. To była bardzo droga sukienka, bo z jej konta skradziono aż 30 tys. zł, a zamówionego towaru oczywiście jej nie przysłano.

Jarosławscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia, zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. 26- i 31-latek podejrzani są o włamanie na konto bankowe mieszkanki gminy Chłopice.

Okazało się, że częściowo z kwoty 30 tys. zł sprawcy już skorzystali. W dwóch sklepach zlokalizowanych we Wrocławiu kupili przez Internet sprzęt elektroniczny. Policjanci z Jarosławia wytypowali sklepy, w których oszuści nabyli towar i skontaktowali się z kolegami z Wrocławia. Dzięki temu w jednym ze sklepów, wrocławscy mundurowi zatrzymali dwóch Ukraińców. Mężczyźni niczego nie podejrzewali i przyszli po odbiór zamówienia.

26- i 31-latek trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu, okazało się, że młodszego sprawcę poszukiwały aż trzy jednostki policji na terenie kraju. Już wcześniej oszukiwał, a jakby tego było mało, jeszcze posiadał narkotyki.

Pokrzywdzona mieszkanka Chłopic, wkrótce odzyska skradzione jej 23 tys. zł, które zostały z utraconej sumy. Obecnie policjanci z Jarosławia sprawdzają, czy zatrzymani obywatele Ukrainy nie mają na swoim koncie innych kradzieży pieniędzy z kont bankowych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin