REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 grudnia 2023

Chciała kupić sukienkę przez internet. Straciła 30 tys. zł

Aresztowanie internetowych oszustów
Policjanci zatrzymali Ukraińców podejrzanych o kradzież z konta mieszkanki gminy Chłopice. Trafili do aresztu. (Fot. KPP Jarosław)

36-latka chciała przez internet kupić sukienkę. Jednak podczas transakcji została oszukana. To była bardzo droga sukienka, bo z jej konta skradziono aż 30 tys. zł, a zamówionego towaru oczywiście jej nie przysłano.

Jarosławscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia, zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. 26- i 31-latek podejrzani są o włamanie na konto bankowe mieszkanki gminy Chłopice.

Okazało się, że częściowo z kwoty 30 tys. zł sprawcy już skorzystali. W dwóch sklepach zlokalizowanych we Wrocławiu kupili przez Internet sprzęt elektroniczny. Policjanci z Jarosławia wytypowali sklepy, w których oszuści nabyli towar i skontaktowali się z kolegami z Wrocławia. Dzięki temu w jednym ze sklepów, wrocławscy mundurowi zatrzymali dwóch Ukraińców. Mężczyźni niczego nie podejrzewali i przyszli po odbiór zamówienia.

26- i 31-latek trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu, okazało się, że młodszego sprawcę poszukiwały aż trzy jednostki policji na terenie kraju. Już wcześniej oszukiwał, a jakby tego było mało, jeszcze posiadał narkotyki.

Pokrzywdzona mieszkanka Chłopic, wkrótce odzyska skradzione jej 23 tys. zł, które zostały z utraconej sumy. Obecnie policjanci z Jarosławia sprawdzają, czy zatrzymani obywatele Ukrainy nie mają na swoim koncie innych kradzieży pieniędzy z kont bankowych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin