Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Ciężki sprzęt wojskowy przejechał po moście pontonowym na Sanie (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Fot. arch. DWOT

5 marca, w Radomyślu, w ramach jednego z epizodów ćwiczenia DRAGON-24, pojazdy poruszające się na kołach, pokonały San po rozstawionym przez saperów moście pontonowym. Ćwiczenie polegało na przeprawie kilkudziesięciu sztuk ciężkiego sprzętu i kilkuset żołnierzy na drugi brzeg Sanu.

W przygotowaniu przeprawy uczestniczyli żołnierze z 3 PBOT, którzy mieli okazję do wzmocnienia współpracy m.in. z żołnierzami z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz 74 słoweńskiego pułku piechoty z Mariboru.

W ramach ćwiczenia DRAGON-24 terytorialsi z 32 batalionu lekkiej piechoty w Nisku zabezpieczali kluczowe linie komunikacyjne oraz obiekty infrastruktury drogowej. Ubezpieczali drogę marszu wojsk operacyjnych. Wspierali działania taktyczne w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba oraz prowadzili patrole piesze z wykorzystaniem pojazdów w Stałych Rejonach Odpowiedzialności.

W ćwiczeniu taktycznym DR-24 bierze udział około 20 tys. żołnierzy z 9 państw NATO i krajów partnerskich oraz około 3500 jednostek sprzętu. Podczas wspólnych manewrów wojskowi z Polski i Słowenii, uczestniczyli w szkoleniach taktycznych i ogniowych. Była to okazja do współpraca z żołnierzami słoweńskimi stanowiąca okazję do optymalizowania działań.

Scenariusz ćwiczenia DR-24 zakłada realizację zadań przez Siły Zbrojne w czasie kryzysu. Wsparcie w tych działaniach administracji i elementów układu pozamilitarnego. Przyczyniając się w ten sposób do wzmocnienia potencjału obronnego, demonstrując siłę i determinację Sił Zbrojnych RP oraz sojuszników do reakcji na potencjalny wielowymiarowy kryzys o charakterze zbrojnym.

Fot. arch. DWOT
Fot. arch. DWOT
Fot. arch. DWOT
Fot. arch. DWOT
Fot. arch. DWOT

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin