„Maria Stuart”, „Tańcz mnie. Cohen”, „Szalone nożyczki”, „Don Kichot” oraz „Gdzie ci mężczyźni?” to propozycje rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej na najbliższe dni (16-23.02). Jest w czym wybierać!
„Maria Stuart”
16.02. (pt.) godz. 10.00 – Duża Scena
Maria Stuart to krwawa historia kobiety – królowej. Za sprawą Juliusza Słowackiego wsiadamy w romantyczny rollercoaster, w którym władza, honor i pożądanie stanowią najwyższe wartości.
Oparta na życiorysie królowej Szkotów historia przedstawia osobę, która od dziecka wychowywana na królową budzi się, by samodzielnie rządzić – od dziecka uczona tłumić uczucia, decyduje się czuć. A współcześnie, czy można być całkiem niezależną będąc w związku? Szczególnie w takim, w którym mąż chce być królem za wszelką cenę?
„Ja mu dawałam tytuł króla w dni szczęśliwe” mówi królowa… Jednak akcja dramatu rozgrywa się w czasie, kiedy ich związek zostaje wystawiony na poważną próbę. „Nie czujemy tak zgodnie jak dawniejśmy czuli” wyznaje król… Jak daleko posunie się, by odzyskać żonę? Kto poniesie najwyższą cenę?
Czas trwania: 160 min.
Reżyser: Martyna Łyko
Obsada: Małgorzata Pruchnik – Chołka, Barbara Napieraj, Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Mateusz Marczydło, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg, Robert Żurek
„Tańcz mnie. Cohen”
16.02. (pt.) godz. 19.00 – Mała Scena
17.02. (sb.) godz. 18.00 – Mała Scena
18.02. (ndz.)godz. 18.00 – Mała Scena
Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak „Suzanne”, „So long”, „Marianne” czy „Hallelujah”, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko…
Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.
Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.
Czas trwania: 80 min
Reżyseria: Sławomir Gaudyn
Obsada: Robert Żurek, Mikołaj Babula (piano)
„Szalone nożyczki”
17.02. (sb.) godz. 19.00 – Duża Scena
18.02. (ndz.) godz. 19.00 – Duża Scena
20.02. (wt.) godz. 10.00 – Duża Scena
Miejsce akcji – salon fryzjerski. Czas wydarzeń – późne popołudnie. Osoby – barwny fryzjer, jego atrakcyjna asystentka oraz klienci – typki spod ciemnej gwiazdy. Punktem kulminacyjnym jest morderstwo znanej pianistki.
- PRZECZYTAJ TEŻ: Podkarpackimi śladami Aleksandra Fredry
„Szalone nożyczki” to teatr interaktywny. Autor sztuki jedną z ról powierzył publiczności, to od niej zależy rozwój sytuacji i zakończenie przedstawienia.
„Szalone nożyczki” w 1997 wpisano do światowej Księgi Rekordów Guinnessa jako sztukę najdłużej obecną w repertuarach teatrów amerykańskich.
Czas trwania: 120 min (1 przerwa)
Reżyseria: Marcin Sławiński
Obsada: Anna Demczuk, Justyna Król, Michał Chołka, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Robert Chodur
„Don Kichot”
22.02. (czw.) godz. 10.00 – Duża Scena
23.02. (pt.) godz. 10.00 – Duża Scena
„Don Kichot” to spektakl muzyczny, pełen piosenek i widowiskowych scen walk, które porwą nas w wir rycerskich romansów i przygód wprost do malowniczej Hiszpanii!
W towarzystwie Don Kichota, jego giermka Sancho Pansy i wielu innych barwnych postaci, poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania: co współcześnie oznacza stwierdzenie „być sobą”? Jaką cenę przychodzi nam płacić za spełnianie marzeń? Czy miłość, przyjaźń, lojalność istnieją naprawdę, czy to tylko cywilizacyjny wymysł? Pytań wiele, a odpowiedzi wcale nie jawią się oczywiste…
Reżyseria: Waldemar Wolański
Obsada: Joanna Baran-Marczydło, Karolina Dańczyszyn, Anna Demczuk, Justyna Król, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Robert Chodur, Michał Chołka, Waldemar Czyszak, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Rafał Domagała (gościnnie), Adam Mężyk, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg (gościnnie), Robert Żurek
„Gdzie Ci mężczyźni?”
22.02. (czw.) godz. 19.00 – Foyer
23.02. (pt.) godz. 19.00 – Foyer
„Gdzie ci mężczyźni” to spektakl muzyczny będący odpowiedzią na doskonale znany i lubiany przez widzów koncert „Nie całuj mnie pierwsza” w wykonaniu Mateusza Mikosia, Roberta Żurka i Michała Chołki.
Tym razem na scenę wkraczają trzy panie, które poprzez piosenki postanowiły opowiedzieć o mężczyznach – chłopakach, mężach i partnerach.
Usłyszymy największe przeboje polskiej i światowej klasyki piosenki – utwory z repertuaru Danuty Rinn, Maryli Rodowicz, Jaquesa Brela i wspólnie zastanowimy się, gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy?
Reżyseria: Sławomir Gaudyn
Obsada: Justyna Król, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Paulina Sobiś, Tomasz Jachym (piano), Sławomir Gaudyn
SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ