REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Rzeszowie

Uczestnicy Dni Otwartych Funduszy Europejskich, połączonych z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. (Fot. Materiały prasowe)

Młodzież z Zespołu Szkół nr. 3 z Łańcuta, uczestnicy 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie oraz młodzież z Ukrainy ze statusem UKR, a także zaproszeni goście wzięli udział w tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, połączonych z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Te odbyły się we wtorek w rzeszowskim Urban Lab.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to przedsięwzięcie, które ma na celu zaprezentowanie setek pomysłów zrealizowanych dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Efekty tych działań można zobaczyć blisko siebie: w miejscowościach, w których mieszkamy, na dworcach, w nowoczesnych muzeach.

Wartością największą to, co zmienia się w nas samych

Wartością największą jest jednak to, co dzięki tym funduszom zmienia się w nas samych. I właśnie pod takim hasłem w Urban Lab 21 maja Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie zrealizowało przedsięwzięcie, poświęcone tegorocznej edycji Dni Otwartych. Były one połączone z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Młodzież z Zespołu Szkół nr. 3 z Łańcuta, uczestników 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie, młodzież z Ukrainy ze statusem UKR oraz zaproszonych gości powitał Komendant Wojewódzki, Jerzy Cypryś.

Fot. Materiały prasowe

Specjalista ds. programów Walentyna Turowska przedstawiła projekty skierowane przede wszystkim na aktywizację młodzieży oraz wymianę doświadczeń kadry, które opracowują i realizują Ochotnicze Hufce Pracy.

Pan Sebastian Kornaś, główny specjalista ds. funduszy europejskich z Głównego Punktu Informacyjnego zaprezentował wsparcie, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich.

Dzięki Agnieszce Ruszel, asystentce EURES z Zespołu Rozwoju Zawodowego młodzież poznała sieć, która wspiera mobilność w dziedzinie zatrudnienia na poziomie międzynarodowym w krajach Unii Europejskiej.

Goście z Hiszpanii, Portugalii i Tunezji

W ramach partnerskiej współpracy na Dni Funduszy zostali zaproszeni wolontariusze ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO z Hiszpanii, Portugalii i Tunezji.

Goście z zagranicy przekonywali uczestników, że wolontariat europejski to nie tylko umożliwienie młodym osobom podjęcia pracy za granicą.

To przede wszystkim szansa na wykorzystanie już posiadanych umiejętności oraz nabycie zupełnie nowych. To także możliwość podniesienia swoich kompetencji językowych, a także integracji międzykulturowej.

Rolę tłumacza pełniła Mariola Lidwin, doradca zawodowy.

Warsztaty na zakończenie

Fot. Materiały prasowe

Na zakończenie spotkania, młodzież aktywnie brała udział w warsztatach plastycznych wykonania świec dekoracyjnych techniką decoupage w barwach unijnych, które poprowadziła doradca zawodowy Kinga Warchoł.

Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie Aneta Miśta wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątki oraz podziękowała za udział w przedsięwzięciu.

– Za nami 20 lat, przed nami wiele więcej… – mówili zgodnie uczestnicy wtorkowego wydarzenia.

Fot. Materiały prasowe

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin