Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Film „IO” w Kinie za Rogiem Cafe i finisaż wystawy zdjęć z planu

Kadr z filmu IO Jerzego Skolimowskiego. (Fot. materiały prasowe)

W rzeszowskim Kinie za Rogiem Cafe do końca sierpnia można oglądać wystawę zdjęć „Na planie filmu IO”. Ich autorem jest Michał Woźny z Trzciany. Powstały podczas kręcenia zdjęć na Podkarpaciu.

Przy okazji kończącej się wystawy rzeszowskie kino zaprasza na dwa pokazy filmu Jerzego Skolimowskiego. Pierwszy seans odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia, drugi w czwartek, 31 sierpnia. Start o godz. 17.

Czwartek będzie też ostatnim dniem wystawy zdjęć „Na planie filmu IO”. Powstały one na Podkarpaciu, podczas kręcenia filmu o dzielnym osiołku. Ich autorem jest pochodzący z Trzciany Michał Woźny, który na stałe współpracuje z Podkarpacką Komisją Filmową. Wykonuje dla niej zdjęcia z planów filmowych oraz premier. Okazjonalnie dokumentuje też wydarzenia ze świata kultury, sportu i polityki.

IO to najnowszy film Jerzego Skolimowskiego. Jego bohaterem jest osioł, który po odebraniu go z cyrku przechodzi z rąk do rąk i przemierza całą Europę.

Obraz został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, zdobył też Nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Kręcony m.in. na Podkarpaciu film został dofinansowany w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin