REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 30 grudnia 2025

Handlarz narkotyków zatrzymany w Przemyślu

Cudzoziemiec jest podejrzany o prowadzenie plantacji konopi oraz handel narkotykami. Został doprowadzony do prokuratury i sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 60 dni. (Fot. BiOSG/zdj. ilustracyjne)

Strażnicy graniczni z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. W Belgii mężczyzna jest podejrzany o produkcję i handel narkotykami. Trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło 19 listopada podczas kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Podczas odprawy granicznej funkcjonariusze z placówki SG w Medyce ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez belgijski wymiar sprawiedliwości. Tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Cudzoziemiec jest podejrzany o prowadzenie plantacji konopi oraz handel narkotykami. Został doprowadzony do prokuratury i sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 60 dni. W tym czasie będzie prowadzone postępowanie ekstradycyjne.

Od początku 2025 strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 190 osób poszukiwanych przez polskie i zagraniczne organy ścigania.

Udostępnij

FacebookTwitter