REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Jeszcze tylko do końca kwietnia możesz zagłosować na swojego #SuperDzielnicowego!

Pod koniec lutego rozpoczął się plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024. Jest to wydarzenie realizowane przez Komendę Główną Policji oraz Telewizję Puls w ramach akcji „Dzielnica bez strachu”. Akcja ma na celu zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa, znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic oraz zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej edycji, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie do końca kwietnia.

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt z lokalną społecznością. To oni rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Najczęściej realizują czynności z zakresu profilaktyki społecznej, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Prowadzą także działania związane ze ściganiem sprawców przestępstw oraz wykroczeń. Często, określani mianem funkcjonariuszy pierwszego kontaktu, są ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem i służą pomocą w rozwiązywaniu różnych problemów występujących w lokalnym środowisku.

W celu ułatwienia kontaktu z dzielnicowym, opracowano i wdrożono do powszechnego użytku aplikację „Moja Komenda”. Baza ta zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe wszystkich dzielnicowych z terenu kraju.

Od 29 lutego br., trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy, w ramach którego można oddać głos na dzielnicowego ze swojej okolicy. To inicjatywa, która pozwala docenić i wyróżnić tych, którzy dbają o bezpieczeństwo lokalnych społeczności i budują więź z mieszkańcami. Głosować można do końca kwietnia.

W imieniu policji zapraszamy do głosowania w konkursie #DzielnicaBEZstrachu i wskazanie swojego ulubionego dzielnicowego.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin