REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Już 5 tys. zgłoszeń na studia w Uniwersytecie Rzeszowskim. Rekrutacja potrwa do 12 lipca

W tym roku do 13 czerwca na studia w Uniwersytecie Rzeszowskim zarejestrowano już 5 tys. zgłoszeń. To więcej niż w 2023 roku. (Fot. Wit Hadło)

Na Uniwersytecie Rzeszowskim trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025. Kandydaci rekrutują się za pomocą elektronicznego Internetowego Systemu Rejestracji Kandydatów zwanego IRKA. Do tej pory (dane z 13 czerwca) zarejestrowano już imponującą liczbę 5 tysięcy zgłoszeń, obejmujących blisko 3 tysiące kandydatów i kandydatek. To więcej niż w ub. roku!

Uniwersytet Rzeszowski oferuje bogaty wybór blisko 70 różnorodnych kierunków studiów, które obejmują szeroki zakres dziedzin, takich jak kierunki przyrodnicze, ścisłe i techniczne, prawne i społeczne, filologiczne, humanistyczne oraz medyczne. Dodatkowo istnieje możliwość podjęcia nauki w języku angielskim na kierunkach takich jak: English, Division (kierunek lekarski) oraz Media, Visual and Social Communication. 

Nie zabraknie nowości 

Nowy kierunek studiów w Uniwersytecie Rzeszowskim – Media, Visual and Social Communication jest konieczny w dzisiejszym świecie cyfryzacji. Umiejętność efektywnej komunikacji wizualnej i społecznej kluczowa. Odpowiadając na rosnące potrzeby rynku pracy, powstał ten wymieniony kierunek. Oferuje on studentom kompleksowe wykształcenie, łączące zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności. 

Te kierunki cieszą się największym zainteresowaniem 

  • kierunek lekarski, 
  • psychologia, 
  • filologia angielska, 
  • pielęgniarstwo, 
  • bezpieczeństwo wewnętrzne, 
  • fizjoterapia, 
  • analityka medyczna, 
  • pedagogika specjalna, 
  • dietetyka, 
  • informatyka

Najważniejszym momentem dla tegorocznych maturzystów będzie 9 lipca, to wtedy maturzyści otrzymają wyniki matur. System rejestracji na studia UR na kierunki wymagające egzaminów wstępnych zamknie się 12 lipca, natomiast pozostałe kierunki 19 lipca. Druga tura rekrutacji na studia w Uniwersytecie Rzeszowskim rozpocznie się 7 sierpnia. 

Dla wszystkich zainteresowanych, szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i dostępnych kierunków  studiów można znaleźć na oficjalnej stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego www.ur.edu.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin