REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Kraft najlepszy, Żyła 12. w Oslo

Piotr Żyła się cieszy
Piotr Żyła zajął 12. miejsce w sobotnim konkursie (Fot. Tadeusz Mieczyński/PZN)

Trzech Biało-Czerwonych zapunktowało w sobotnim konkursie indywidualnym w ramach Pucharu Świata w Oslo. Na Holmenkollbakken najlepiej spośród Polaków spisał się Piotr Żyła, plasując się na 12. lokacie. Zwyciężył Stefan Kraft.

Ze względu na zbyt silny wiatr seria próbna przed zawodami została odwołana po skokach 12 zawodników. Warunki w porze rozpoczęcia konkursu nieco się ustabilizowały, co pozwoliło na punktualny start. Bardzo dobrze w pierwszej rundzie spisał się Kamil Stoch. 128-metrowy lot uplasował go na półmetku na 10. pozycji. Do finału awansowali również 20. Piotr Żyła (125 m) i 29. Maciej Kot (120 m). Z rywalizacją po pierwszym skoku pożegnali się Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki. Liderem przed finałową serią był lider Pucharu Świata – Stefan Kraft (132 m).

W drugiej serii dobry skok oddał Piotr Żyła. 37-latek po 125-metrowym skoku awansował o 8 lokat, kończąc sobotni konkurs na 12. miejscu. Słabiej spisali się Kamil Stoch (121,5 metra, ostatecznie 16. pozycja) i Maciej Kot (108 metrów, 30. lokata). Po raz 11. w sezonie, a 41. w karierze triumfował Stefan Kraft, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak powiększył przewagę nad drugim Ryoyu Kobayashim do 296 punktów. Japończyk ukończył dzisiejsze zmagania poza finałową trzydziestką.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin