REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Maciej Milczanowski z tytułem doktora habilitowanego

Maciej Milczanowski chętnie współpracuje z wieloma mediami, w tym także z redakcją Super Nowości. Jego komentarze i analizy cieszą się niezwykłą precyzją i obiektywizmem. (Fot. WIt Hadło)

 Rada Dyscypliny Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęła uchwałę nadającą Maciejowi Milczanowskiemu tytuł naukowy doktora habilitowanego.

Swoją drogę do tego zacnego tytułu naukowego Maciej Milczanowski rozpoczął kilka lat temu. Pomiędzy doktoratem, a otwarciem przewodu habilitacyjnego napisał trzy książki, 15 artykułów w czasopismach naukowych, 13 rozdziałów w monografiach naukowych, 4 publikacje o charakterze edukacyjnym oraz „grubo” ponad 100 artykułów popularnych na podstawie prowadzonych badań zamieszczanych na różnych portalach od tureckich, brytyjskich i innych.

– Punktem zwrotnym w mojej pracy nad rozprawą habilitacyjną był pobyt w USA w Stanford University Hoover Institution. Po rozmowach tam przeprowadzonych i pracy w archiwum wiedziałem już dokładnie jak ma wyglądać książka, którą przedstawiłem jako główną w dorobku naukowym – mówi Maciej Milczanowski.

Wydał więc publikację pt.: „Sztuka budowania pokoju”.

WYWIAD Z MACIEJEM MILCZANOWSKIM: Rok wojny to czas tragiczny nie tylko dla Ukrainy

Maciej Milczanowski jest zastępcą dyrektora Instytutu Nauk o Polityce, kierownikiem Zespołu Programowego na kierunku politologia. Od 2018 r. pracuje jako członek kolegialnej komisji wyborczej Uniwersytetu Rzeszowskiego i opiekuje się Kołem Naukowym Human Rights. Wcześniej był też żołnierzem.

Planowane uroczyste promocje habilitacyjne Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego przewidziane są na 15 czerwca br.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin