REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 4 października 2023

Na granicy w Medyce wpadła dwójka przestępców

Przestępcy z Ukrainy wpadli na przejściu granicznym w Medyce. (Fot. archiwum BiOSG)

Strażnicy graniczni zatrzymali na przejściu granicznym w Medyce dwójkę Ukraińców poszukiwanych przez wymiary sprawiedliwości Rumunii oraz Mołdawii. 36-latek i 47-latka trafili decyzją sądu do aresztów.

Pierwszym zatrzymanym był 36-letni Ukrainiec, który pojawił się na wjeździe do Polski. Funkcjonariusze ustalili, że jest poszukiwany przez rumuńskie służby. Tamtejsze władze wydały za nim czerwoną notę Interpolu oraz Europejski Nakaz Aresztowania. 36-latek jest podejrzany o przemyt papierosów na dużą skalę.

Kilkanaście godzin później strażnicy graniczni z tej samej placówki kontrolujący pasażerów międzynarodowego pociągu z Ukrainy zatrzymali 47-letnią Ukrainkę. Władze Mołdawii wydały za kobietą czerwoną notę Interpolu. Jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzież. Według mołdawskiego prawa grozi jej do 15 lat za kratkami.

– W obu przypadkach cudzoziemcy zostali tymczasowo aresztowani. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – poinformował por. Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. – Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 90 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania Super Nowości z 2 października 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin