REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Nawet miesiąc przerwy Jespera Knudsena

Młodzieżowca Texom Stali Rzeszów, Jespera Knudsena czeka przerwa w startach (Fot. Speedway Ekstraliga)

Nie najlepsze wieści napłynęły do Rzeszowa z Danii, gdzie we wtorek kontuzji doznał junior Texom Stali, Jesper Knudsen.

Knudsen urazu nabawił się w duńskich eliminacji do Grand Prix i SEC. 19-latek po upadku w swoim pierwszym biegu już więcej nie pojawił się na torze i został odwieziony do szpitala. Tam stwierdzono złamanie kciuka i uraz ręki.

– Niestety w najbliższym czasie będziemy musieli sobie radzić bez niego. Zakładamy, że rehabilitacja potrwa od dwóch do czterech tygodnia – zdradza Paweł Piskorz, menedżer Texom Stali.

To duża strata dla rzeszowskiej drużyny na pozycji U24, zwłaszcza że młody Duńczyk z niezłej strony pokazał się na inaugurację Metalkas 2. Ekstraligi. – Jest Anże Grmek no i nie możemy zapominać o Mateuszu Świdnickim. Tak więc jakoś będziemy sobie musieli radzić – dodaje Piskorz. Jego drużyna w ramach przygotowań do sobotniego meczu (godz. 19) w Rybniku, w czwartek (godz. 19) pojedzie sparing w Zielonej Górze z tamtejszym Falubazem.

We wtorkowych eliminacji do Grand Prix i SEC wystartował także inny zawodnik Texom Stali, Peter Kildemand który z dorobkiem 8 pkt zajął 8. miejsce. Wygrał Andreas Lyager przed Andersen Thomsenem i Rasmusem Jensenem.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin