Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

NFZ ostrzega przed oszustami! Uwaga na karty i bony podarunkowe

Narodowy Fundusz Zdrowia NIE WYDAJE żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek. (Fot. Internet)

„Odbieramy niepokojące sygnały od pacjentów o bonach lub kartach podarunkowych, które rzekomo wydaje Narodowy Fundusz Zdrowia. W internecie, w tym w mediach społecznościowych, pojawiają się informacje, że aby otrzymać taką kartę, o wartości np. 2 tys. zł, wystarczy opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Ostrzegamy, to oszustwo i próba wyłudzenia danych i pieniędzy!”podaje NFZ w komunikacie.

Fałszywe treści rozpowszechniane przez oszustów mogą brzmieć podobnie, jak przykład wskazany przez NFZ.

– Rząd Polski uruchomił subsydia dla ludności w postaci świadczeń na kartę Karta Pacjenta, umożliwiającą wydanie kwoty 2000 złotych w dowolnej sieci aptek przez 12 miesięcy. Aby otrzymać kartę podarunkową Karta Pacjenta, wypełnij ankietę, zapłać 2 euro podatku i potwierdź, że jesteś prawdziwą osobą – czytamy w sponsorowanym ogłoszeniu rozpowszechnionym przez oszustów.

NFZ nie wydaje kart podarunkowych

Narodowy Fundusz Zdrowia NIE WYDAJE żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek. Nie klikaj w link, który pojawia się przy informacjach o rzekomych bonach z NFZ. MOŻESZ STRACIĆ DANE I PIENIĄDZE! Jeśli masz wątpliwości, SKONTAKTUJ SIĘ Z NFZ przez bezpłatną i całodobową infolinię 800-190-590 lub POWIADOM NAJBLIŻSZĄ JEDNOSTKĘ POLICJI – czytamy na stronie funduszu.

NFZ przypomina, że wiarygodne i prawdziwe informacje na temat świadczeń medycznych, w tym dostępu do leków refundowanych, znajdziemy jedynie na oficjalnych stronach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz na infolinii NFZ – 800-190-590.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin