REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

NFZ ostrzega przed oszustami

Oszuści – jak ostrzega Fundusz – chcą wyłudzić dane osobowe i numer karty debetowej lub kredytowej. W internecie pojawiły się bowiem ostatnio fałszywe strony, które łudząco przypominają oficjalny serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia. Oszuści próbują podszywać się pod NFZ m.in. oferując rzekomą usługę wydania karty ubezpieczenia – alarmuje.

Podkreśla, że NFZ nie wydaje kart ubezpieczenia, nigdy nie pobiera żadnych opłat i nie zbiera danych przez internetowy formularz w celu odnowienia lub przedłużenia ubezpieczenia.

Ostrzega, że cyberprzestępcy wykorzystują logo i wizerunek NFZ. Na fałszywych stronach NFZ można przeczytać o rzekomej, obowiązkowej karcie ubezpieczenia w Funduszu i zbliżającym się terminie utraty ważności tej karty. Pojawił się też internetowy formularz, przez który oszuści chcą pozyskać dane osobowe, np. imię i nazwisko, adres i numer telefonu, a w kolejnym kroku także numer karty kredytowej lub debetowej.

NFZ przypomina, że oficjalna strona internetowa Funduszu jest dostępna pod adresem https://www.nfz.gov.pl/ . To jedyna, bezpieczna witryna z prawidłowym certyfikatem wystawionym przez zaufany urząd certyfikacji.

NFZ radzi, by nie klikać w linki (w internecie, w wiadomości SMS, czy w komunikatorze internetowym), gdy nie ma pewności, że strona, do której prowadzą jest bezpieczna. W razie wątpliwości zawsze warto skontaktować się z NFZ przez bezpłatną i całodobową infolinię 800-190- 590 lub powiadomienie najbliższej jednostki policji – zaleca fundusz.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin