Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Nowa konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii

Fot. arch. USK w Rzeszowie

Dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego z Kolegium Nauk Medycznych, koordynator ds. kardiologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie, została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii. Nominację otrzymała z rąk Teresy Kubas-Hul, wojewody podkarpackiego.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt – mówi prof. Katarzyna Styczkiewicz.

– Od prawie dekady posiadam dyplom specjalisty kardiologa i cieszę się, że będę mogła pełnić funkcję doradczą w podejmowaniu decyzji dotyczących potrzeb zdrowotnych w kardiologii. Choroby układu krążenia uznane są za epidemię współczesnej cywilizacji. W ostatnich latach, mimo ciągłego postępu medycyny, uzyskano tylko niewielką poprawę i choroby kardiologiczne nadal stanowią wiodącą przyczynę zgonów wśród Polaków – dodaje.

Ma się czym szczycić

Prof. Katarzyna Styczkiewicz posiada 3 specjalizacje: z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii oraz hipertensjologii (nadciśnienia tętniczego). W trakcie pracy zawodowej była związana z czołowymi ośrodkami w Polsce i za granicą, między innymi w: Mediolanie (Istituto Auxologico Italiano) czy Krakowie (Uniwersytecki Szpital w Krakowie).

Jest autorką ok. 50 publikacji z dziedziny kardiologii, rozdziałów w podręcznikach oraz doniesień z w/w dziedziny, prezentowanych zarówno na konferencjach krajowych jak zagranicznych. Brała udział i kierowała szeregiem krajowych i europejskich projektów badawczych. Jej zainteresowania kliniczno-badawcze koncentrują się zwłaszcza wokół leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca oraz problemów kardiologicznych chorych z nowotworami.

– W 2021 roku uzyskała prestiżowy tytuł Fellow of European Society of Cardiology. W 2023 roku weszła w skład Zarządu Głównego Sekcji KardioOnkologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Znalazła się na liście „100 KOBIET ROKU 2022”, opublikowanej na łamach czasopisma Forbes Women, która składa się z przedstawicielek nauki, biznesu i finansów, wybitnych artystek, liderek politycznych, kobiet osiągających najwyższe wyniki w sporcie i innych domenach – dodaje Andrzej Sroka, rzecznik prasowy USK w Rzeszowie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin