REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Nowa odsłona Rzeszowskiej Mapy Murali

Krajobraz naszego miasta co roku wzbogacany jest o kolejne interesujące realizacje, które Rzeszowski Inkubator Kultury oraz Estrada Rzeszowska już po raz drugi postanowili zebrać i zaprezentować w formie przewodnika. (Fot. UM Rzeszów)

Jest już nowa odsłona Rzeszowskiej Mapy Murali! Mapa oprowadzi Cię po wybranych pracach, które po prostu trzeba zobaczyć. Sprawdźcie co jeszcze przygotowali organizatorzy projektu.

Krajobraz naszego miasta co roku wzbogacany jest o kolejne interesujące realizacje, które Rzeszowski Inkubator Kultury oraz Estrada Rzeszowska już po raz drugi postanowili zebrać i zaprezentować w formie przewodnika.

Fot. UM Rzeszów

Mapę w wersji papierowej można kupić w Rzeszowskich Piwnicach, ul. Rynek 26 w cenie 5 zł. Z wersji online można korzystać za pomocą aplikacji Mapy Google: https://tiny.pl/rshz4.

Natomiast szczegółowe informacje o muralach wraz ze zdjęciami i audiodeskrypcjami można znaleźć na stronie internetowej projektu https://inkubatorkultury.eu/projekty/rzeszowska-mapa-murali/

Projekt ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców o sztuce ulicznej oraz skłonienie do kreatywnego i legalnego ingerowania w przestrzeń publiczną.

– Rzeszowska mapa murali, to nie tylko dokumentacja murali i graffiti w Rzeszowie, ale także projekt poświęcony edukacji na temat sztuki ulicznej. Zapraszamy na szereg wydarzeń towarzyszących projektowi, takich jak wykłady, spotkania z twórcami czy warsztaty -mówi Joanna Jęczalik Koordynatorka Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

W ramach projektu odbył się już panel dyskusyjny o street arcie z twórcami oraz spacer miejski szlakiem murali i graffiti prowadzony przez Michała Czerko. W lipcu organizatorzy zapraszają na dwa bezpłatne wykłady poświęcone zagadnieniom związanym ze sztuką uliczną, które odbędą się w Rzeszowskich Piwnicach.

Wykład Urban art – historia/ kontekst/ strategie

Termin: 16 lipca, 18:00

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Prowadzący: Sebastian Bożek

Szczegóły: https://tiny.pl/dl587

Podczas wykładu zostaną zaprezentowane i omówione recepcje działań urban arto’owych w przestrzeni publicznej, ich determinanty społeczne i role w kształtowaniu estetycznego wyrazu przestrzeni miejskiej. Na podstawie wybranych przykładów działań artystycznych poznamy różnice i podobieństwa pomiędzy działaniami oddolnymi (street art / vandal art) a zorganizowanymi, legalnymi rozpisanymi jako projekty (urban art).

Wykład Mural, mural, ale gdzie?

Termin: 23 lipca, 18:00

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Prowadząca: Karolina Chomiczewska

Szczegóły: https://tiny.pl/dl58p

„Niezagospodarowane” ściany w historycznej zabudowie miasta, towarzyszące obiektom stanowiącym najcenniejsze atrakcje turystyczne, wydają się więc wręcz idealne do pokrycia nową warstwą malarską… Czy aby na pewno? Czy każda „wolna” ściana w obiektach zabytkowych na pewno czeka na swój mural? A może jest „wolna”, bo taką miała pozostać w zamyśle samego twórcy budynku?

Fot. UM Rzeszów

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin