
Doktorantka, lek. Agnieszka Kaczmarska-Such znalazła się w gronie 50 wyjątkowych kobiet nominowanych przez redakcję „Forbes Women” do konkursu Kobiety Roku 2025! Jej nominacja w kategorii Nauka, to znaczące wyróżnienie nie tyko dla naszej Doktorantki, ale dla całego zespołu Kliniki Dermatologii i Dermatologii Onkologicznej – informuje „z prawdziwą dumą i ogromną przyjemnością” zespół kliniki na Facebooku.
Redakcja „Forbes Women” już po raz drugi wytypowała 50 wyjątkowych kobiet w pięciu kategoriach: biznes, kultura, sport, nauka i działalność społeczna. To kobiety-liderki odważne, merytoryczne i inspirujące, które podejmują wyzwania. Przełamują bariery i pokazują, że pasja połączona z wiedzą może przesuwać granice możliwości.

Co więcej lek. Agnieszka Kaczmarska, rezydentka wspomnianej wyżej Kliniki jako jedyna osoba z Europy uzyskała grant badawczy ufundowany przez firmę La Roche Posay. Laureatka grantu bada bowiem mechanizmy bólu i świądu w przewlekłych chorobach skóry, takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

