Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 7 lipca 2024

Po porażce z Niemcami, w poniedziałek mecz o wszystko z Kazachstanem

Przed polskimi hokeistami mecz o być albo nie być w Elicie (Fot. Materiały prasowe)

Po sobotniej porażce 2-4 z Niemcami, już dziś kluczowe spotkanie dla Polaków w kontekście utrzymania w elicie. Mecz z Kazachstanem rozpocznie się o godz. 20:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.

W sobotę w pierwszej tercji bardzo dobre okazje mieli Grzegorz Pasiut, Alan Łyszczarczyk i Mateusz Michalski. W bramce dobrze prezentował się David Zabolotny. W drugiej tercji pierwszy gol dla Niemców padł po kontrze, a drugi po rzucie karnym. W trzeciej tercji Niemcy podwyższyli prowadzenie, ale końcówka w wykonaniu naszej drużyny była wyśmienita. W 54. min bramkę zdobył Patryk Wajda. Obrońca reprezentacji Polski uderzył zza bramki, krążek odbił się od golkipera i wpadł do bramki. – Wcześniej w podobny sposób gola strzelił Alan Łyszczarczyk w meczu ze Szwecją. Zauważyłem, że bramkarz niemieckiej drużyny jest tak ustawiony, że warto spróbować. Uderzyłem i zdobyłem bramkę. To jeden z najważniejszych goli w mojej karierze, ale nie mam ich zbyt wiele – zaznaczał obrońca Patryk Wajda. Niecałe dwie minuty później tysiące polskich kibiców uradował Filip Komorski. Było 3:2 dla Niemców, ale doświadczona drużyna w 57. minucie spotkania ustaliła wynik meczu na 4-2.

Niedziela była dniem przerwy dla Biało-Czerwonych, którzy w poniedziałek na zakończenie turnieju zmierzą się z Kazachstanem. Przed ostatnim spotkaniem MŚ elity Polacy mają punkt, Kazachowie trzy. Jeśli w poniedziałek Biało-Czerwoni pokonają rywali w trzech tercjach, pozostaną w elicie.

Niemcy – Polska 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

1-0 Ehl (26.), 2-0 Peterka (33.), 3-0 Ehliz (45.), 3-1 Wajda (54.), 3-2 Komorski (56.), 4-2 Peterka (57.)

Niemcy: Niederberger – Wissmann, Muller; Peterka, Stachowiak, Reichel – Szuber, Muller; Kahun, Sturm, Tiffels – Wagner, Kalble; Pfoderl, Michaelis, Ehliz – Fohrler, Ugbekile; Ehl, Kastner, Tuomie. Trener: Kreis.

Polska: Zabolotny (Murray) – Wanacki, Górny; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Łyszczarczyk, Dziubiński, Michalski – Kacper Maciaś, Dronia; Zygmunt, Paś, Wałęga – Kostek, Bryk; Krężołek, Komorski, Krzysztof Maciaś. Trener: Kalaber.