REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Policja na ratunek zmęczonym życiem

Fot. KWP Rzeszów

Kilka dni wcześniej jasielscy policjanci uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. Teraz podobnego czynu dokonali mundurowi z Niska.

Poniedziałkowym popołudniem dyżurny Komendy Powiatowej w Nisku został zaalarmowany, że jeden z mieszkańców może próbować odebrać sobie życie. Sygnał o zagrożeniu dotarł do dwóch funkcjonariuszy drogówki, którzy – będąc po służbie – właśnie opuszczali budynek komendy. W cywilnych ubraniach ruszyli natychmiast na obrzeża miasta, gdzie miał przebywać desperat. Tu dołączył do nich mieszkający w pobliży kolega po fachu, razem zaczęli przeczesywać teren. W pewnym momencie zamajaczyła im między drzewami postać jakiegoś mężczyzny, ruszyli w jego kierunku, ale ten na widok obcych próbował uciec. Nie był w stanie: nagły atak drgawek i poważne trudności z oddychaniem uniemożliwiły mu ucieczkę. Policjanci po służbie udzielili mu pierwszej pomocy i zaalarmowali służby medyczne. Zdaniem medyków pomoc przyszła w ostatniej chwili, ponieważ mężczyzna był w bardzo złym stanie.

W Jedliczu było podobnie

Kilka dni wcześniej podobna sytuacja spotkała mundurowych z jednostki w Jedliczu. Tym razem pod numer telefonu alarmowego 112 zadzwonił sam desperat, który oświadczył, że zamierza z sobą skończyć. Dyżurny ustalił, że jego rozmówca znajduje się w okolicy Ustobnej. Skutecznie podtrzymując rozmowę z 33-latniem walczył o czas na zorganizowanie pomocy desperatowi. Równocześnie zaalarmować policję o sytuacji. Pod wskazany przez oficera dyżurnego krośnieńskiej policji pojechali policjanci z Jedlicza. W mieszkaniu, do którego mielić trafić, mężczyzny już nie było, kilka minut wcześniej wyszedł do lasu. Policjanci ruszyli za nim. Znaleźli go na dnie jednego z wąwozów, przy leśnym potoku. Zaginiony – odnaleziony zdradzał symptomy zaburzeń emocjonalnych, kontakt z nim był utrudniony, ale potwierdził, że ma myśli samobójcze i potrzebuje pomocy. Dzięki policjantom zachował życie i został oddany pod opiekę służb medycznych.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin